Espirito Santo proslavio pobjedu u povratku na Molineux

Branimir Korać • nedjelja, 22.08.2021.

Odigrana su prva dva susreta nedjeljnog programa drugog kola Premier lige. Manchester United je remizirao kod Southamptona, a Tottenham je slavio kod Wolverhamptona...

Nuno Espirito Santo vratio se na Molineux, ali ovaj put kao trener Tottenhama. Sa Spursima je odnio pobjedu 1:0 i tako nastavlja s odličnim ulaskom u sezonu. Nakon što je na startu slavio protiv Manchester Cityja, sada je odnio pobjedu i na neugodnom gostovanju kod Wolverhamptona.

Vrlo rano Spursi su došli do jedinog gola, već u devetoj minuti Dele Alli je zabio iz kaznenog udarca i u nastavku susreta domaćin je svim silama pokušavao doći do pogotka, međutim nije uspio.

Prve minute za Spurse ove sezone upisao je i Harry Kane, usred priče o transferu našao se ipak na klupi i ušao u drugom poluvremenu.

Manchester United nije uspio doći do pobjede u gostima kod Southamptona. Završilo je 1:1 čime su na kraju zadovoljniji bili domaćini.

Poveli su Saintsi u 30. minuti. Nakon niza nonšalantnih reakcija u Unitedovoj momčadi, pucao je s ruba kaznenog prostora Che Adams, a lopta se odbila od Freda i prevarila De Geu.

U drugom dijelu uspio je Manchester izjednačiti preko Masona Greenwooda uz novu asistenciju Paula Pogbe. Do kraja susreta bilo je prilika na obje strane, a najbolju nije realizirao Armstrong čiji je pokušaj obranio De Gea.