HT Prva liga, 6. kolo, 22.08.2021, 18:55 h, Aldo Drosina
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Jerko Crnčić (Vrbovec), Luka Pajić (Rijeka)
2:0(0:0) Osijek
Osijek

Istra 1961 pobjedom u sjajnom susretu pokvarila Bjeličin jubilej

Jan Šneler • nedjelja, 22.08.2021.

U šestom kolu HT Prve lige, nogometaši Istre došli su do velikog slavlja u Puli protiv Osijeka i upisali drugu pobjedu ove sezone...

Jubilarna 100. utakmica u ulozi trenera za Nenada Bjelicu nije bila sretna. Njegov Osijek poražen je u šestom kolu HT Prve lige od domaćina Istre te nije uspio zadržati prvo mjesto na tablici koje trenutno zauzima Hajduk.

Utakmica u Puli počela je vrlo uzbudljivo. Već na samom startu Osječani su mogli do ranog vodstva, ali je Ivan Lučić lijepom obranom zaustavio udarac Damjana Bohara. Nisu mirovali niti domaći te su imali sjajnu šansu u šestoj minuti.

Abdallahi Mahmoud je izbio sam pred vratara Osijeka, prebacio ga, ali ujedno i cijeli gol te Istra nije uspjela zabiti. Vrlo dobro su stajale obje ekipe na terenu, a iz prvih pola sata treba izdvojiti jednu nezgodnu situaciju.

Bohar je lijepo tukao iz voleja s desetak metara, ali nije pogodio gol već u glavu suigrača Vedrana Jugovića koji je ostao ležati na terenu, ali je nakon pružene liječničke pomoći nastavio s igrom. Utakmica je ušla u nešto mirnije vode, ali na samom kraju, u sudačkoj nadoknadi vidjeli smo par dobrih prilika.

Prvo je pucao neprecizno Mato Miloš, zatim je šut s ruba šesnaesterca okušao Laszlo Kleinheisler, a potom je u samoj završnici probao i Petar Bočkaj. Osijek je dobro zaprijetio, ali na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku susreta Istra je imala sjajnu šansu. U 52. minuti Hassane Bande pobjegao osječkoj obrani, dobro šutirao, ali Ivica Ivušić još jednom odlično reagira i potvrđuje kako je zasluženo pozvan od strane izbornika Zlatka Dalića.

Istaknimo i šansu Kleinheislera iz 62. minuti kada je pak sjajno reagirao vratar Istre i sjajnom paradom spriječio gol Osijeka. Istrani su ušli u susret u statusu autsajdera, ali to nisu pokazivali na terenu i vrlo hrabrom igrom potpuno su parirali Osijeku.

Ulaskom u igru Šime Gržana osječka igra dobila je na opasnosti i napadač Osijeka je momentalno bio opasan po gol Istre. Prvo je u 68. minuti tražio neuspješno Ramona Miereza, da bi par minuta kasnije probao i sam, ali bez uspjeha.

Konačno, u 83. minuti zatresla se mreža. Mahmoud je proigrao Bandea, a ovaj je ovoga puta bio smiren i precizan te je svladao nemoćnog Ivušića. Veliku prednost Istre minutu kasnije je skoro anulirao Mierez, ali njegov udarac nije pronašao put do prazne mreže.

U samom finišu susreta Istra je došla i do potvrde pobjede. Kada već bivši Istranin Gržan nije zabio bivšem klubu, onda je to uspjelo Robertu Miškoviću koji je zabio svom Osijeku. U kontri su sudjelovali Dion Drena Beljo i Mišković, a upravo je potonji mirno poentirao u praznu mrežu za 2:0.

Provjeravao se pogodak putem VAR tehnologije, ali je utvrđeno kako nema zaleđa i Istra je došla do potvrde pobjede. Dodajmo potpuno zaslužene, premda ne bi bilo pošteno reći da Osijek nije zaslužio pobjedu jer smo doista mogli pratiti vrlo dobru i sadržajnu utakmicu.