Dinamov prvi suparnik u skupini remizirao, VAR Norwichu uzeo prvi bod

Matej Kačan • subota, 28.08.2021.

Odigrano je pet susreta engleske Premier lige u subotnjem terminu nakon prvog susreta Arsenala i Cityja, a na teren je u tom terminu izašao i prvi Dinamov suparnik u skupini Europske lige, West Ham...

Nogometaši West Hama upisali su prvi remi u ovosezonskom izdanju Premier lige. Nakon što su u prva dva susreta slavili, prvi Dinamovi suparnici u skupini Europske lige odigrali su neriješeno u londonskom dvoboju protiv Crystal Palacea.

Čekićari su dvaput vodili, a Palace se dvaput vraća, oba puta preko Conora Gallaghera. Skauting Dinama svakako mora biti okrenut Michailu Antoniju koji igra u životnoj formi te je upisao novi pogodak uz asistenciju.

Asistirao je u 39. minuti kad je pronašao Pabla Fornalsa za 1:0, ali u 58. Gallagher svojim prvim golom izjednačava. Antonio je vodstvo West Hamu vratio deset minuta kasnije, ali već u 70. Gallagher zabija i drugi gol za konačnih 2:0.

West Ham sljedeću utakmicu, posljednju prije Dinama igra 11. rujna kad gostuje kod Southamptona, a trenutno je privremeno na vrhu sa sedam bodova. Bod manje ima Leicester koji je do druge pobjede stigao u gostima kod Norwicha.

Jamie Vardy otvorio je "Kanarince" već u osmoj minuti, ali je do poluvremena iz penala izjednačio Pukki. Albrighton je u 76. na asistenciju Vardyja postavio 2:1 koji su bili i konačni nakon što je pogodak McLeana za 2:2 i nedosanjani prvi bod Norwicha poništio VAR zbog zaleđa.

Sa sedam bodova pri vrhu je i Everton koji je u gostima svladao Brighton i pokvario sjajan ulazak "Galebova" u sezonu. Nakon dvije pobjede stigao je poraz koji su potpisali Gray i Calvert-Lewin iz penala.

Ostala dva susreta završila su remijima, Aston Villa kod kuće je odigrala 1:1 protiv Brentforda ranim golovima Toneyja (7.) i Buendije (13.), dok su Newcastle i Southampton remizirali s 2:2, i to golovima u drugom poluvremenu.

"Svrake" je u vodstvo doveo Wilson u 55., a izjednačio je Elyounoussi 19 minuta kasnije. Uslijedila je luda završnica u kojoj se Newcastle vraća u vodstvo preko Saint-Maxima u 90., ali je u šestoj minuti nadoknade konačan rezultat postavio James Ward-Prowse iz penala.