HT Prva liga, 7. kolo, 28.08.2021, 21:00 h, Šubićevac
Suci: Ante Čuljak, Sanja Rođak-Karšić, Anto Marić
Dion Drena Beljo 74'
Istra 1961

Marin Jakoliš nosio Šibenik do druge ovosezonske pobjede

Branimir Korać • subota, 28.08.2021.

Nakon što je bio bolji od Hrvatskog dragovoljca, Šibenik je upisao pobjedu protiv još jednog protivnika iz donjeg doma. Na Šubićevcu je svladao Istru 1961 s 3:1...

Stipe Bačelić-Grgić
57'
8
Yordy Andrey Bedoya Quintero
77'
13
Adam Benić
90'

Gonzalo Garcia

Još jedan vrlo dobar nastup Šibenčana i nova pobjeda. Zasad su na svom travnjaku stopostotni, nakon 6:2 protiv Dragovoljca, slavili su i 3:1 protiv Istre 1961.

Najveće zasluge i za ovu pobjedu idu Marinu Jakolišu koji je u Šibeniku proigrao, pokazao zašto ga je doveo i Hajduk te je uz dva gola upisao i asistenciju i tako sudjelovao u sva tri gola domaćina.

Istra nije bila bezopasna, čak je i bolje otvorila utakmicu i opasno prijetila, ali u razdoblju furiozne igre domaćina nije znala kako ih zaustaviti te je u samo 15 minuta razmaka primila tri gola.

U 17. minuti Marin Jakoliš sve je napravio, promiješao obranu, zatim pronašao Delića koji iz okreta zabija za vodstvo.

Pet minuta kasnije asistent postaje strijelac. Jakoliš je dobio loptu na lijevoj strani, ušao u sredinu i lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora.

U 32. minuti isti igrač ponovno zabija. Dobra akcija Šibenčana, s desne strane prizemno je loptu ubacio Sahiti, a Marin Jakoliš još jednom pogađa, ovaj put za 3:0.

Malo je nedostajalo da Šibenik u završnici prvog dijela dođe i do četvrtog gola, ali Antonio Marin iz slobodnjaka šalje loptu pokraj gola.

U drugom dijelu Šibenik je nastavio u istom ritmu, imao je još jednu šansu za 4:0 iz kontranapad, ali Bačelić-Grgić ne zabija.

Istra to kažnjava i u 72. minuti preko Belje smanjuje na 3:1. Do kraja susreta pokušavali su gosti vratiti dramu u susret, bilo je ponešto prilika, ali golova više nije bilo.