HT Prva liga, 7. kolo, 29.08.2021, 18:55 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ivan Bebek, Bojan Zobenica, Luka Pajić
Danijel Lončar 65' (ag)
Dinamo

Dinamo nadigrao i potpuno zasluženo svladao vrlo blijedi Osijek

Branimir Korać • nedjelja, 29.08.2021.

Dinamo je stigao do 2:0 pobjede u Gradskom vrtu protiv Osijeka gdje je bio bolji protivnik i zasluženo slavio. Modri su posebno dobro odradili prvo poluvrijeme gdje je Osijek imao sreće da je na odmor odnio samo gol zaostatka.

Nenad Bjelica nije uspio pokrenuti Osječane i oporaviti ih od neugodnog poraza u Puli. Tamo su potpuno nadigrani, ali i ovdje protiv Dinama koji vjerojatni nije niti sanjao da će ovako lako do bodova u Gradskom vrtu.

U igri Osječana ništa nije funkcioniralo, u 90 minuta stvorili su tek jednu ozbiljnu priliku i to kazneni udarac koji je Livaković obranio, a s druge strane Modri su propustili priliku i uvjerljivije slaviti.

Da to neće biti ugodna večer za Osječane, vidjelo se već u prvih 15-ak minuta. Oršić je tu bio vrlo opasan, posebno dobru priliku imao je u 14. minuti kada je Škorić blokirao njegov prvi pokušaj, a drugi fantastično obranio Ivušić.

Niti pet minuta kasnije trese se vratnica Ivušićevog gola. Aktivni Jakić dobio je loptu na rubu 16 metara i gađao prema kutu, pogodio vratnicu, lopta se odbila do Jurića koji ju je loše zahvatio i ona ide preko gola.

Imao je Dinamo još nekoliko neuspješnih pokušaja sve do 33. minute kada je napokon stigao do vodstva. Na lijevoj strani Franjić je sjajnim dodavanjem u kontru gurnuo Jurića koji nabacuje na drugu vratnicu za Jakića, a on iz blizine šalje loptu u mrežu.

Bjelica je na odmoru ostavio trojicu igrača u svlačionici, Osijek je krenuo nešto ambicioznije, ali nedovoljno da bi zabrinuo Modre koji su se dobro branili.

U 53. minuti Dinamo je imao sjajnu priliku nakon odlične akcije, Jakić je dodavanje Petkovića spustio za Jurića koji je sam pred golom i puca preko gola.

Četiri minute kasnije kazneni udarac za Osijek. Došao je iz ničega, Šutalo je rukom u lice zahvatio Miereza koji pada, a Bebek uz pomoć VAR-a pokazuje na 11 metara. Izveo ga je Marin Pilj, ali Livaković sjajno brani njegov pokušaj.

I kako obično bude, kada ne zabiješ takvu priliku, stigne te kazna. Ubačena lopta iz slobodnog udarca, činilo se da ide u gol aut, ali stigao ju je na liniji Franjić, vraćao u sredinu i pogodio Lončara koji je uklizavao te se lopta od njega odbila u mrežu! Dinamo ima 2:0.

U nastavku susreta Dinamo je mirno i rutinski održavao vodstvo protiv potpuno bezopasnog Osijeka koji nije pronalazio način za probiti Modru obranu.

Potpuno zaslužena tri boda Dinama koji je bio puno bolji protivnik.