Našičani briljantnim prvim poluvremenom osigurali pobjedu protiv Poljaka

Branimir Korać • utorak, 31.08.2021.

Rukometaši Nexea upisali su glatku pobjedu u prvom susretu prvog kola kvalifikacija Europske lige. Slavili su 28:23 i mogu žaliti što pobjeda nije bila i uvjerljivija...

Nexe je opravdao status favorita u susretu protiv Tarnowa na startu kvalifikacija Europske lige. Prvo poluvrijeme bilo je posebno dobro, tu su Našičani pregazili goste i šteta što su u drugom poluvremenu imali pad nakon kojeg su se goisti malo približili.

Krenuo je Nexe s nestvarnih 7:0, u 12. minuti primio je prvi gol. Gosti su bili potpuno razbijeni i na odmor su otišli sa zaostatkom 17:6.

Iako je Nexe i drugo poluvrijeme dobro otvorio, dopustio je Poljacima seriju 4:0 za smanjenje zaostatka, a u 55. minuti Tarnow se uspio približiti i na samo tri gola minusa.

Ipak, Nexe je mirno priveo utakmicu kraju, te upisao pobjedu 28:23 sa solidnom zalihom uoči druge utakmice.

S po pet golova Nexe su poredvodili Predrag Vejin i Marin Jelinić.