Branko Ivanković kreirao senzaciju slaveći s Omanom u Japanu

Branimir Korać • četvrtak, 02.09.2021.

Krenula je treća faza azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a odmah na startu senzacija u Suiti. Oman pod vodstvom Branka Ivankovića slavio je kod Japana 1:0...

Skromni Oman krenuo je fantastično u završnu rundu azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Gostovao je kod Japana, reprezentacije koju nikada nije pobijedio, ali ovaj put bio je bolji s 1:0 i kreirao pravu senzaciju.

Japan je jedna od najboljih azijskih reprezentacija dok s druge strane Oman nije niti blizu vrhu, nikada nije bio niti na završnici Svjetskog prvenstva, čak niti na Azijskom kupu nikada nije ništa napravio, uredno je osim jednom završavao s nastupom u skupini.

Ovdje je odigrao jako dobru utakmicu, bio je potpuno ravnopravan snažnijim Japancima i potvrdio dobre igre s priprema koje je odradio i u Srbiji.

Pobjedu mu je donio golom u 88. minuti Issam Al-Sabhi kojeg je Ivanković poslao na travnjak četiri minute ranije.

U skupini s Omanom i Japanom još su i Saudijska Arabija, Australija, Kina i Vijetnam, prva dva odlaze izravno na Svjetsko prvenstvo, a treći u dodatne kvalifikacije.