Petra Marčinko u dva seta do četvrtfinala juniorskog US Opena

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.09.2021.

Petra Marčinko nastavlja sa sjajnim nastupima na US Openu. Upisala je novu pobjedu, ovaj put u osmini finala protiv Amerikanke Alexis Blokhine...

Petra Marčinko nije imala posebnih problema u osmini finala US Opena. Za protivnicu je imala domaću igračicu Alexis Blokhinu i svladala ju je u dva seta.

Marčinko je odigrala vrlo dobar meč, slavila je sa 7:5, 6:1 za svega sat i 15 minuta igre te tako izborila ulazak među osam najboljih juniorki na ovogodišnjem US Openu.

Marčinko je sjajno otvorila meč i povela s 4:0, međutim Blokhina je uspjela uz jednu spašenu set loptu vratiti se i poravnati na 5:5. Međutim Marčinko odmah nakon toga radi novi break i ovaj put dovršava posao i uzima set sa 7:5.

U drugom setu Blokhina je povela s 1:0, ali nakon toga Marčinko radi seriju 6:0, prepušta protivnici ukupno tek devet poena i uvjerljivo prolazi u četvrtfinale.

Tamo će igrati protiv šeste nositeljice Kristine Dmitruk, Bjeloruskinje koja kao nositeljica ima meč manje odigran.