HT Prva liga, 8. kolo, 10.09.2021, 20:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivana Martinčić, Goran Pataki, Sanja Rođak-Karšić
Hrvoje Babec 64'
1:1(0:0) Hrvatski dragovoljac
Tomislav Štrkalj 74'
Hrvatski dragovoljac

Goričani kiksali na svom travnjaku, Hrvatski dragovoljac dvije utakmice bez poraza

Mihaela Bradovski • petak, 10.09.2021.

Nakon što je u prvih šest kola bio bez ijednog boda, Hrvatski dragovoljac upisao je dvije utakmice bez poraza. Nakon pobjede u Koprivnici kod Slaven Belupa, remizirao je u gostima kod Gorice...

Tomislav Turčin
65'
24
Vilibald Vuco
65'
36
Luka Pasariček
72'
9
Karlo Perić
82'

Davor Mladina

Goričani su očekivali sva tri boda iz susreta protiv Hrvatskog dragovoljca, ali na kraju su se morali zadovoljiti remijem 1:1. Bili su bolji i opasniji protivnik, ali nisu bili dovoljno precizni, nedostajalo je mirnoće u završnici i Hrvatski dragovoljac upisao je remi 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Malo prilika, dosta čvrsta utakmica i bez pogodaka na poluvremenu.

Iz tih 45 minuta valjalo je zapisati tek gredu domaćina na jednoj strani te na drugoj solidnu situaciji Štrkalja koji je pucao preko gola.

U drugom poluvremenu situacija se posve promijenila. Goričani su krenuli konkretnije, Dragovoljac se sve teže branio i na kraju je pokleknuo.

U 56. minuti Lovrić je povukao napad i u sredini uočio Stojanovskog koji je u dobroj poziciji, ali i u zaleđu te pogodak nakon VAR pomoći nije priznat.

Šest minuta kasnije kazneni udarac za domaćina. Majstorović je u 16 metara srušio Keitu i debitantica na najvećoj sceni Ivana Martinčić opravdano sudi kazneni udarac. Izveo ga je Lovrić, ali Šubarić sjajno brani.

Kratko je trajalo zadovoljstvo gostiju, već u sljedećoj minuti Lovrić ubacuje s desne strane, lopta na drugoj vratnici dolazi do Babeca koji zabija za 1:0.

Iako je Gorica izgledala bolje, gosti su uspjeli doći do poravnanja. U 74. minuti Pasariček je povukao napad, na lijevoj strani proigrao Franića koji odmah ubacuje za Štrkalja, a on zabija za 1:1.

Do kraja susreta domaćin je imao nekoliko solidnih situacija, ali rezultat se nije mijenjao.