HT Prva liga, 8. kolo, 11.09.2021, 17:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Tihomir Pejin, Tomislav Keglević, Kristijan Novosel
2:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Dinamo odradio posao protiv Šibenika i okrenuo se West Hamu

Jan Šneler • subota, 11.09.2021.

U osmom kolu HT Prve lige, nogometaši Dinama na svom su terenu svladali vrlo dobri Šibenik (2:0) i spremno dočekuju prvo kolo Europske lige protiv West Ham Uniteda…

Stipe Bačelić-Grgić
46'
18
Ignacio Bailone
71'
11
Carlos Eduardo Torres Gongora
77'
23
Jose Alejandro Lopez Mejia
87'

Mario Rosas

Zadatak Dinama prije susreta sa Šibenikom bio je slaviti uz mogućnost rotacije i sprječavanja ozljeda. Modri su u tome uspjeli jer su svladali Šibenik s 2:0, Damir Krznar je odmorio većinu prvotimaca, a opet nitko se nije ozlijedio te će od četvrtka u 20.45 protiv West Hama Krznar moći računati na dobar dio igrača.

Sam početak susreta obilježila je odlična šansa Šibenčana. Francois Moubandje bio je prespor, gosti su iskoristili priliku, Ivan Delić oslobodio se na rubu kaznenog prostora, ali pucao malo pored gola. Par minuta kasnije, Moubandje je došao do lopte nakon obrane gostujućeg vratara, ali pucao je točno u obrambeni blok.

U 13. minuti francuski bek ponovno je bio u centru pažnje. Ovoga puta lijepo je pronašao Brunu Petkovića, novu Dinamovu „desetku“, koji je napravio par dobrih driblinga, ali pretjerao i pucao u blok. Nakon tog žustrog starta u kojem su obje momčadi igrale dobar nogomet, ušli smo u jednu mirniju fazu utakmice.

Šibenik se pokazao izuzetno opasnim u polukontrama i kontrama i nerijetko je znao s puno igrača dolaziti u završnicu. Dinamova igra s tri stopera urodila je djelomično plodom jer je Moubandje bio najaktivniji i vjerojatno ponajbolji pojedinac u momčadi Dinama u prvom dijelu. U 32. minuti upravo je on silovito tukao s petnaestak metara, ali po sredini gola i Lovre Rogić lakoćom je to odbio.

U 36. minuti Šibenik je imao možda i najbolju priliku. Akciju je pokrenuo Antonio Marin, lopta je došla do Suada Sahitija koji je imao još dvojicu suigrača, ali odlučio se na sebičnost i upropastio izglednu šansu. Do kraja susreta, još jednom je udarac okušao Moubandje, ali Dinamo je odličnu šansu imao u sudačkoj nadoknadi.

Dario Špikić poslao je sjajnu loptu u peterac, natrčao je Marko Tolić, ali Rogić sjajno brani i otklanja opasnost. U nastavku susreta, Mario Rosas je ostavio u svlačionici Sahitija, a uveo Stipu Baćelića Grgića. S druge strane, Damir Krznar čekao je nešto duže, do 57. minute kada je napravio prve tri izmjene.

Ušli su Arijan Ademi, Komnen Andrić i Rasmus Lauritsen, a upravo je Danac bio ključan u 68. minuti kada su Modri poveli. Nakon još jednog kornera (to je bio Dinamu već sedmi), najviši u skoku bio je Petković, no lopta je došla do Ademija koji još jednom glavom prosljeđuje do Lauritsena čiji udarac pogađa mrežu šibenskog gola.

Sudac Tihomir Pejin bio je dosta dugo u komunikaciji s VAR sucem Ivanom Bebekom, ali nakon minute dogovora, pokazao je na centar i potvrdio da se radi o regularnom pogotku Dinama. Dinamo je uspio malo primiriti vrlo hitre i poletne Šibenčane, a u 76. minuti kapetan Modrih mogao je riješiti pitanje pobjednika.

Nakon kombinacije s Andrićem, Ademi je šutirao s desetak metara iskosa, no Rogić je uspješno izbio loptu u korner. Ono što nije pošlo za rukom Ademiju, pošlo je dvije minute kasnije Luki Ivanušecu. Sjajno se čuvara minijaturom riješio Petković, imao puno prostora i proigrao u peterac Ivanušeca koji lijepo pogađa za 2:0.

Susret je sad ušao u mirne vode, Dinamo je riješio sve dileme te se čekao kraj utakmice. Šibenčani su pokazali dobru igru, nisu se nimalo prepali Dinama i to im treba biti putokaz za daljnje susrete. S ovakvom igrom, definitivno neće biti u opasnosti od ispadanja nego bi mogli čvrsto držati sredinu tablice. Dinamo je s druge strane odigrao solidnu utakmicu, na trenutke vrlo dobru, ali opet je bilo manjih problema u određenim segmentima igre.

To je nešto što će Krznar morati imati na umu pri budućim susretima, naročito u europskim utakmicama gdje Dinamo čekaju teški zadaci. U četvrtak već dolazi West Ham, a sudeći po huku Bad Blue Boysa nakon susreta, oni očekuju pobjedu.