HT Prva liga, 8. kolo, 12.09.2021, 19:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mario Zebec, Bojan Zobenica, Nikola Kečkiš
Mihret Topčagić 90'+3'
Osijek

Osječani u zadnjim trenucima susreta izbjegli poraz u Kranjčevićevoj

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.09.2021.

Osijek je bio na rubu trećeg uzastopnog poraza, ali onda je u 93. minuti Mihret Topčagić zabio gol i donio mu remi 1:1 u Kranjčevićevoj kod Lokomotive...

Najavljivali su Osječani kako će u Kranjčevićevoj biti u pravom izdanju, puno boljem nego u zadnja dva kola protiv Istre 1961 i Dinama, no nije to bio neki dramatični pomak. Ne može se reći da nisu htjeli i da se nisu borili, ali jednostavno nisu oduševili igrom i sekunde su ih dijelile do poraza.

Nije niti Lokomotiva odigrala veliku utakmicu, može se prije reći kako je susret bio čvrst i vrlo borben, ali bez puno prilika.

U prvom poluvremenu tek dvije konkretnije prilike i to obje za Osječane. Prvo je veliku pogrešku Mersinaja propustio realizirati Mierez, došao je sam pred Nevistića, a on krasno brani.

Ubrzo nakon prekida i odbijene lopte pucao je iz trka Fiolić, nije to bila loša pozicija, ali je udarac bio vrlo neprecizan.

U drugom dijelu bez većih uzbuđenja na obje strane sve do 71. minute kada Lokomotiva dolazi do vodstva. Cipetić je ubacio loptu iz auta, glavom ju je prebacio na drugu vratnicu Nejašmić, a tamo se sjajno snalazi Marko Dabro i atraktivno zabija za 1:0.

Da situacija postane još teža za Osječane, pobrinuo se Ivan Fiolić koji je zaradio drugi žuti karton.

U završnici susreta Osijek dolazi do poravnanja. Lopta se odbijala i došla u 16 metara do Topčagića koji zabija za konačnih 1:1.

Očaj Lokosa koji su bili jako blizu pobjede i u konačnici ipak veliki bod za Osijek koji je bio na rubu poraza.