Košarkaši Splita preskočili prvu prepreku u kvalifikacijama Lige prvaka

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.09.2021.

Split je krenuo s kvalifikacijama Lige prvaka, odradio je prvu utakmicu i upisao pobjedom. Preskočio je ciparski AEK svladavši ga sa 65:50...

Nije to bila posebno kvalitetna utakmica. Napadački s obje strane dosta skromno, a na kraju je Split ipak bio zadovoljniji s obzirom da je u drugom poluvremenu dovršio posao i izborio drugo kolo kvalifikacija.

Skromni Ciprani nisu predstavljali poseban problem, veći je problem bila realizacija koja nije bila na zadovoljavajućoj razini.

U prvom poluvremenu i jedni i drugi imali su mizeran učinak u napadu o čemu najbolje govori rezultat 28:23 za Split nakon prvih 20 minuta.

Split je loše ušao u drugo poluvrijeme i Ciprani su napravili seriju 11:1 i preuzeli vodstvo, ali uspio je Split okrenuti susret.

Na kraju trećeg i početkom četvrte dionice Split je napravio seriju 13:0, stekao je ugodnu prednost i do kraja susreta više nije bilo problema.

Karlo Žganec ubacio je 15 poena uz osam skokova, a Toni Perković dodao je 13 poena i pet skokova.

Sljedeći protivnik Splita je švicarski Fribourg Olympic.