Jurić nakon druge pobjede: 'Igrači dobro rade na treninzima, slijede me'

HINA, Matej Kačan • subota, 18.09.2021.

Hrvatski stručnjak na klupi Torina Ivan Jurić povezao je dvije pobjede u Serie A nakon nešto lošijeg početka, a nakon pobjede nad Sassuolom je pohvalio ekipu za rad na treninzima...

Hrvatski nogometni stručnjak Ivan Jurić nakon 1:0 gostujuće pobjede njegova Torina protiv Sassuola do koje je stigao golom Marka Pjace u 83. minuti, pohvalio je igru svoje momčadi naglasivši kako je pobjeda mogla biti i uvjerljivija.

"Zadovoljan sam igrom svoje momčadi, nismo primili pogodak protiv jako dobrog sastava kao što je Sassuolo, a nismo mu niti dali previše prilika. Mi sami smo mogli i ranije postići pogodak jer smo pogađali okvir gola, a i suparnik se spašavao izbacivanjem lopte s gol-linije", opisao je Jurić utakmicu.

Torino se u posljednje dvije sezone u posljednji trenutak spašavao ispadanja, u sezoni 2019/20 je zauzeo 16., a u sezoni 2020/21 17. mjesto na ljestvici, pa je čelnik kluba Urbano Cairo u želji da momčad napravi pozitivan iskorak na klupu doveo Jurića.

On je u posljednje dvije sezone s Veronom završavao na devetom, odnosno 10. mjestu u Serie A. Nakon dva uvodna nesretna poraza od Atalante i Fiorentine, vjera u Jurića se počela isplaćivati pobjedama protiv Salernitane (4:0) i Sassuola (1:0).

"Igrači me slijede, dobro rade na treninzima i u momčadi je dobra atmosfera. Kada dobro radite, tada i oni koji posljendjih godina nisu igrali dobro mogu napredovati", dodao je Jurić. Strijelac jedinog gola Pjaca u igru je ušao samo šest minuta ranije i to umjesto još jednog hrvatskog igrača Josipa Brekala koji je u svom debiju za "Granatu" zamalo bio strijelac, njegov udarac s ruba kaznenog prostora u 28. minuti zaustavila je vratnica.