HT Prva liga, 9. kolo, 18.09.2021, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Zdenko Lovrić, Dino Knez, Kristijan Novosel
Mauro Perković 90'+5'
Istra 1961

Istra u zadnjim sekundama susreta izborila bod u Koprivnici

Matej Kačan • subota, 18.09.2021.

U devetom kolu HT Prve lige u dvoboboju donjeg doma ljestvice susreli su se Slaven Belupo i Istra 1961 koja je pogotkom na samom kraju susreta izborila 1:1 i bod...

Već drugu utakmicu u nizu Zoran Zekić na klupi Slaven Belupa ima vodstvo, ali ne može do prve pobjede. Nakon poraza od Rijeke, Slaven je ovaj put dočekao Istru na svom terenu te je u petoj minuti nadoknade primio gol i morao se zadovoljiti remijem.

Nije mnogo toga bilo u prvom poluvremenu, domaći su bili nešto aktivniji i uglavnom su tražili priliku iz prekida poput onog u 26. minuti kad je Nemanja Glavčić pogodio vratnicu iz slobodnjaka.

Devet minuta kasnije imamo dugu VAR provjeru i "natezanje" nakon što je Rafa Navarro srušio Brkovića na 17 metara. Snimka je pokazala da je Navarro bio zadnji čovjek obrane pa je isključen, a Glavčić iz tog slobodnjaka gađa malo pokraj gola.

Prekid, VAR i sudac su bili u središtu pažnje i početkom drugog dijela kad je Blagojević srušio Marinu u svojih 16 metara, a sudac je pokazao na bijelu točku. Loptu je, kao i obično, uzeo Ivan Krstanović i nije pogriješio.

Nije Slaven tu stao, Marina je sam probao u 59. minuti, ali točno u vratara. Činilo se kako Farmaceuti kontroliraju susret i sigurno idu k pobjedi, a imali su i brojčanu prednost na terenu.

No, nadoknada je bila duga i kako je susret išao kraju pritisak Istre je rastao i stvorila se panika pred domaćim golom. Tako u četvrtoj minuti nadoknade Mišković i Iličić pokušavaju, ali Čović spašava, ali u sljedećoj minuti nema pomoći.

Bio je korner za Istru, Blagojević ga je izveo i pogodio Perkovića koji je bio u "čoporativnom" skoku, a lopta se odbila u mrežu praktički s posljednjim zviždukom.

Udaljenost između ova dva suparnika tako je ostala ista i rezultat je nepovoljan po sve - Istra nije pobjegla, Slaven nije nadoknadio bod zaostatka i oboje su i dalje u zoni ispadanja.

Bod manje od Belupa ima Dragovoljac, a Istra je osma sa sedam bodova i utakmicom manje, ali i nizom bez pobjede od tri utakmice, dok Slaven za slavlje ne zna od početka kolovoza.