De Gea u sudačkoj nadoknadi obranio penal, United slavio, Vlašić startao

Branimir Korać • nedjelja, 19.09.2021.

U prva dva današnja susreta u engleskom prvenstvu do pobjede su došli Brighton protiv Leicestera te Manchester United protiv West Hama...

Nakon što je slavio protiv Dinama u Europskoj ligi, West Ham je na svom stadionu ugostio Manchester United. Od prve minute ponovno je priliku dobio Nikola Vlašić, solidno je odradio 68 minuta nakon čega ga je zamijenio Andrij Jarmolenko.

West Ham je prvi stigao do pogotka, poveo je u 30 minuti golom Saida Benrahme, ali nije dugo bio u prednosti, pet minuta kasnije Cristiano Ronaldo vratio je United u utakmicu dobrom reakcijom na odbijenu loptu.

Pokušavali su i jedni i drugi u drugom poluvremenu, Ronaldo je čak u tri navrata tražio i kazneni udarac, a da to ne bi utjecalo na pobjednika pobrinuo se prošlosezonski igrač West Hama Jesse Lingard koji je lijepo pogodio u 89. minuti.

Nekoliko minuta kasnije kazneni udarac za West Ham. Rukom je u svom kaznenom prostoru igrao Luke Shaw i domaćin je dobio priliku za bod. Kako bi izveo kazneni udarac David Moyes uvodi Marka Noblea, a on potpuno hladan gađa kut, no David De Gea čita taj pokušaj i brani.

Moyes se kockao i nije pogodio i United odnosi tri boda s vrlo neugodnog gostovanja.

Bez bodova je ostao Leicester koji je gostovao kod Brightona i upisao poraz 2:1. Neal Maupay i Danny Welbeck doveli su domaćina u vodstvo, smanjio je Jamie Vardy, ali samo na konačnih 2:1.