Premier liga, 5. kolo, 19.09.2021, 17:30 h
Tottenham 0:3 Chelsea
Chelsea

Novi sjajan nastup Chelseaja i Kovačića, u gostima svladan Tottenham

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.09.2021.

Chelsea igra sjajno i potvrđuje kako će ove sezone biti definitivno jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka. Upisao je novu glatku pobjedu, s 3:0 u gostima je slavio protiv Tottenhama...

Chelsea odrađuje sjajan posao i nastavlja nizati pobjede. Nova, impresivna, zaslužena i uvjerljiva upisana je u gostima kod Tottenhama koji je potpuno pao u zadnja dva kola.

Spursi su u sezonu ušli s tri pobjede bez primljenog gola, ali u zadnja dva kola upisali su poraze po 3:0 kod Crystal Palacea i kod kuće protiv Chelseaja.

Prvo poluvrijeme još je bilo ravnopravno i bez previše odskakanja ijedne momčadi, ali zato je drugo potpuno pripalo Chelseaju koji je odradio sjajnih 45 minuta. Da Hugo Lloris nije bio raspoložen, Spursi su mogli doživjeti totalnu katastrofu.

U 49. minuti Chelsea je poveo golom Thiaga Silve glavom nakon ubačaja Marcosa Alonsa.

Taj pogodak kao da je pogubno djelovao na Tottenham koji se potpuno izgubio, Chelsea dobio krila i jurio do pobjede.

U 57. minuti Kovačić je osvojio loptu na protivničkoj polovici, dodao za Kantea koji puca s više od 20 metara, lopta je na putu do gola zakačila nekog u obrani Spursa i ušla u mrežu.

Nizao je Chelsea i dalje prilike, Tottemnham je u niz situacija panično reagirao i na kraju je neminovno došao i treći pogodak i to preko Antonija Rudigera.

Chelsea tako i dalje prati Liverpool rezultatima, Mateo Kovačić nastavlja sa sjajnim igrama, a i ovdje je odradio svih 90 minuta.