Juventus 1:1 Milan
Milan

Rebić krasnim golom donio Milanu bod, Juventus u zoni ispadanja

Branimir Korać • nedjelja, 19.09.2021.

U zadnjem nedjeljnom dvoboju četvrtog kola Serie A Juventus je ugostio u Torinu Milan i ponovno ostao bez pobjede. Bod Milanu krasnim golom glavom donio je Ante Rebić...

I dalje nema dobrih vijesti za Juventus. Novo kolo, nova utakmica bez pobjede, ovaj put na svom stadionu je odigrao 1:1 protiv Milana.

U prva četiri kola Juventus je tako skupio ukupno samo dva boda što ga drži u zoni ispadanja. Milan je s druge strane i dalje neporažen s tri pobjede i jednim remijem.

Susret je odlično krenuo za Juventus koji je iz prve prilike stigao do vodstva. Već u četvrtoj minuti Alvaro Morata došao je pred Maignana i bez problema ga je svladao.

Uslijedilo je razdoblje u kojem niti Juventus, a niti Milan nisu briljirali, bilo je dosta pogrešnih dodavanja, a kako je susret odmicao tako je i nervoza bila sve izraženija.

U drugom dijelu Milan je krenuo po poravnanje i do njega je stigao u 76. minuti. Sandro Tonali izveo je korner, najviši u skoku bio je Ante Rebić koji krasno skreće loptu u suprotni kut za 1:1.

Vrlo brzo Rebić je imao još jednu sjajnu priliku za pogodak, prošao je desnom stranom i ušao u kazneni prostor, odlučio se na udarac, ali nije bio precizan.

Milan je još jednom opasno zaprijetio, u 86. minuti Kalulu se iskosa našao pred vratarom Juventusa, pucao je snažno iz blizine, ali Szczesny je jedva vrhovima prstiju skrenuo loptu preko vratnice.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih prijetnji, završilo je 1:1 čime puno zadovoljniji mogu biti gosti.