Nino Serdarušić poražen od drugog nositelja na startu turnira u Bukureštu

Branimir Korać • utorak, 21.09.2021.

Nino Serdarušić zaustavljen je odmah na startu Challengera u Bukureštu. Protivnik mu je bio drugi nositelj Radu Albot koji je slavio u dva seta...

Nino Serdarušić nije uspio doći do iznenađenja na startu turnira u Bukureštu. Nije imao sreće sa ždrijebom, odmah je morao na drugog nositelja Radua Albota, Moldavca koji uglavnom igra na ATP Touru.

Albot je potvrdio status favorita, bio je bolji protivnik i na kraju je slavio u dva seta. Za pobjedu je potrošio dva sata i slavio je sa 6:2, 7:5.

Prvi set Albot je dobio sa 6:2, ali bilo je tu dosta borbe. Serdarušić je propustio realizirati čak pet break lopti, dva puta je gubio svoj servis i odmah nakon toga imao je prilike za uzvratiti, no Albot se svaki put spasio.

Odmah na početku drugog seta Moldavac ponovno dolazi do prednosti. Serdarušić je uspio vratiti servis uz spašenu meč loptu izjednačivši na 5:5, ali odmah nakon toga je ponovno pokleknuo i Albot je uspio dovršiti posao.

Moldavac je tako prošao dalje i igrat će protiv Riccarda Bonadija za ulazak u četvrtfinale.