Inter preokretom slavio u Firenci, Perišić stavio točku na i

Mihaela Bradovski • utorak, 21.09.2021.

Milanski Inter upisao je novu pobjedu u talijanskom prvenstvu, u petom kolu bio je bolji od Fiorentine s 3:1, a treći pogodak postigao je Ivan Perišić...

Niti nakon pet odigranih kola branitelj naslova milanski Inter ne zna za poraz. Inter je u petom kolu gostovao u Firenci kod Fiorentine i slavio s 3:1.

U prvom poluvremenu Fiorentina je igrala jako dobro i zasluženo je vodila. U 23. minuti Riccardo Sotil dobro je reagirao i poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu nije puno trebalo gostima da dođu do preokreta. Prvo je Matteo Darmian zabio na dodavanje Barelle, a zatim je Džeko glavom nakon kornera već u 55. minuti okrenuo dvoboj.

Glupost Nicolasa Gonzaleza u 78. minuti uništila je nade Fiorentine da može barem do boda. Bastoni ga je povlačenjem za dres zaustavio prekršajem, Michael Fabbri to je previdio, a Gonzalez potpuno izgubio živce. Fabbri mu je pokazao žuti karton, no Gonzalez nije prestajao i dobio je i drugi žuti.

S igračem više Inter je u završnici stigao do novog pogotka, Ivan Perišić to je iskoristio i zabio za konačnih 3:1.

Perišić i Brozović odigrali su jako dobro u svih 90 minuta.

Sassuolo je upisao treći uzastopni poraz i pao je u donji dio ljestvice. Ovaj put izgubio je u gostima kod Atalante koja je slavila s 2:1.

Robin Gosens i Davide Zappacosta odveli su Atalantu do vodstva 2:0 u prvom dijelu susreta, a u završnici prvog poluvremena Domenico Berardi smanjio je na 2:1.

U drugom dijelu nije bilo promjena, a u 84. minuti na travnjak je ušao i Mario Pašalić umjesto Mattea Pessine.

Bologna je dva puta vodila protiv Genoe, ali nije uspjela upisati pobjedu. Susret je okončan 2:2 u uzbudljivoj završnici.

U 49. minuti Aaron Hickey doveo je domaćina u vodstvo, ali pet minuta kasnije Mattia Destro pogodio je za poravnanje.

Pet minuta prije kraja kazneni udarac za domaćina, realizirao ga je Marko Arnautović i tu se činilo da će Bologna doći do pobjede, ali u završnim minutama kazneni udarac dobivaju i gosti koji poravnavaju preko Domenica Criscita.

Milan Badelj kod gostiju odigrao je cijelu utakmicu.