Borna Gojo tijesno poražen od šestog nositelja u prvom kolu u Bielu

Mihaela Bradovski • srijeda, 22.09.2021.

Borna Gojo nije uspio proći u drugo kolo Challengera u Bielu. Protivnik mu je bio Portugalac Joao Sousa koji ga je svladao u dva seta...

Sat i pol trebalo je šestom nositelju Joau Sousi za prolaz u drugo kolo Challengera u Bielu. Protivnik mu je bio Borna Gojo koji je u oba seta pao tek u završnici.

Nakon dobrog nastupa u Istanbulu gdje je došao do polufinala, Gojo je u Bukurešt stigao pun samopouzdanja, ali nije imao dovoljno mirnoće protiv nekadašnjeg igrača iz Top 30 svjetskog tenisa.

Prvi set odlučen je jednim breakom, konkretno i jednom breakom loptom. Prva i jedina break prilika stigla je za Portugalca kod 5:5 kada je došao do 15:40. Uzeo je servis i odservirao za set.

U drugom setu Gojo je imao četiri set lopte, tri vezane i još jednu, sve to kod 5:4 na servisu Souse,m ali Portugalac se spasio. Ne samo da se tu spasio već je u sljedećem gemu napravio break i ubrzo odnio pobjedu.

Sljedeći protivnik bit će mu Alexander Ritschard.