Kup Hrvatske, 1. kolo, 22.09.2021, 16:00 h
Luka Menalo 69'
Dinamo

Dinamo u vrlo sadržajnom susretu pobjednički prošao kroz Krimeju

Matej Kačan • srijeda, 22.09.2021.

Nogometaši Dinama izborili su osminu finala SuperSport hrvatskog nogometnog Kupa. Modri su kao branitelji naslova prvu prepreku preskočili u Rijeci protiv Orijenta...

Matija Matulja
58'
18
Daniel Nikola Jadric
58'
8
Vedran Gerc
73'
5
Patrik Srzentić
78'

Nikola Macolić
78'
Damir Krznar

Premda se najavljivao težak posao za Dinamo i pokušaj iznenađenja od strane ambicioznog drugoligaša Orijenta na Krimeji, ipak nije došlo do takvih šokova u Rijeci u sklopu šesnaestine finala Kupa.

Dinamo je unatoč sporijem početku uspio probiti čvrstog domaćina, a onda je u vrlo efikasnom i lijepom drugom poluvremenu povisio prednost i plasirao se u osminu finala natjecanja čiji naslov i brani.

Nakon 27 minuta s nekoliko pokušaja, ali i bez izrazitih šansi, Dinamo je bez neke spektakularne igre stigao do vodstva. Bio je dovoljan visoki pritisak na zadnju liniju Orijenta, danas sjajni Deni Jurić natjerao je lijevog beka Tadejevića na krivo dodavanje.

Loptu je pokupio Duje Čop koji se zahvalio jer takve poklone ne propušta te lako iz situacije jedan na jedan trese mrežu. Dinamo je nakon pogotka zavladao terenom i još više podigao tempo igre, ali do nekakvog zicera za povišenje vodstva nije stigao do poluvremena.

No, zato je to uspio odmah početkom drugog dijela. Već nakon nekoliko sekundi su na lijevoj strani napada Ademi i Leovac odigrali lijepu kombinaciju, Leovac je ušao sve do peterca i lako zabio u gradu koji dobro poznaje jer je od 2013. do 2015. te 2018. branio boje Rijeke.

Nije tu stao Dinamo, nastavili su se nizati pokušaji, a treći gol pada već u 56. minuti. Nakon udarca iz kuta je glavom pokušao Lauritsen kojem vratar brani, ali Jurić odbijanac prvo smiruje, a onda petom efektno šalje u mrežu.

U 60. priliku za gol ima Luka Menalo koji je lob poslao malo preko grede, a smanjenje za Orijent dolazi u 62. Već je nekoliko puta prije toga Švrljuga pokazao da ima dobar ubačaj iz prekida pa ne čudi da je jednom morao naći glavu Edina Fatića koji je ostao sam i trese mrežu.

Gotovo se susret potpuno zakomplicirao dvije minute kasnije kad Švrljuga sam tuče, ovaj put iz igre s nekih 20 metara, ali Livaković paradom spašava svoju mrežu. Dinamo je ipak susret riješio u 64. četvrtim golom.

Vrlo raspoloženi Jurić je "nevidljivim zaslugama" za prvi gol i trećem pogotku pridodao i asistenciju. Krasnom loptom u prostor je izbacio Menala koji je pobjegao obrani, a ovaj je bolje preciznosti iz nove šanse pa lako zabija za 4:1.

To je ostao i konačan rezultat, ali mogao je Orijent još jednom smanjiti. U 74. je sjajno tukao Jadrić s 18 metara, Livaković usprkos paradi nije dohvatio loptu, ali je ona odsjela na vratnici.

Još nekoliko dalekometnih pokušaja domaćina do kraja, ali se stanje na semaforu ne mijenja pa Dinamo dosta rutinski, ali i nakon uzbudljivog dvoboja prolazi među 16 najboljih.