Everton se pridružio društvu s 13 bodova, West Ham preokretom do pobjede

Matej Kačan • subota, 25.09.2021.

U drugom subotnjem terminu Premier lige odigrana su četiri susreta šestog kola nakon kojih se društvu na vrhu pridružio Everton, dok je Jamie Vardy zabijao u obje mreže protiv Burnleyja...

Nogometaši Evertona brzo su se oporavili od vrlo neugodnog i rutinskog poraza od Aston Ville te su domaćom pobjedom nad Norwichom došli na 13 bodova i u društvo od sad već pet klubova koji s istim brojem bodova dijele vrh.

Norwich nije bio težak zalogaj, novopečeni premierligaš brzo bi mogao natrag u Championship jer nakon šest kola i dalje ne zna ni za bod. Pobjedu Evertonu donijeli su Andros Townsend te Abdoulaye Doucoure.

Svoj niz od tri susreta bez pobjede prekinuo je West Ham preokretom u gostima kod Leedsa. Marcelo Bielsa i njegova momčad ne žive sretne dane te su s tek tri remija u šest utakmica u zoni ispadanja.

Činilo se da bi neugodnom nizu Leedsa mogao doći kraj, a onaj West Hamov se nastaviti kad je Raphinha doveo domaćina u vodstvo u 19. minuti, a Součeku je poništen gol u 53., ali su posljednjih pola sata donijeli preokret.

Autogol Juniora Firpa u 67. donio je izjednačenje, a još je jednom heroj bio Michail Antonio koji je u 90. pogodio za 2:1. Nikola Vlašić u igru je ušao u 78. minuti.

Ne baš ugodne dane živi i Leicester koji je za dlaku izbjegao domaći poraz od Burnleyja, a to donosi još veću težinu ako znamo da su gosti 2:2 remijem izborili svoj tek drugi bod sezone.

Jamie Vardy bio je središnja figura prvog dijela jer je autogolom u 12. minuti donio vodstvo Burnleyju koje je sam poništio 25 minuta kasnije, a do poluvremena je vodstvo gostima vratio Cornet.

U drugom dijelu odigrala se prava mala drama jer Vardy je svojim trećim pogotkom, a drugim u pravu mrežu donio 2:2 Lisicama, dok je Chris Wood zabio u petoj minuti nadoknade, ali je taj pogodak i slavlje Burnleyja poništeno nakon VAR provjere.

Na tek tri boda iz tri remija je i Newcastle koji je odigrao neriješeno na gostovanju kod Watforda. Prvi susret u povijesti Premier lige koji je sudio strani sudac završio je 1:1 golovima Longstaffa i Sarra.