HT Prva liga, 10. kolo, 25.09.2021, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dario Kulušić, Vice Vidović, Alen Jakšić
Duje Čop 76'
Dinamo

Dinamo lakoćom u golijadi svladao Slaven Belupo

Jan Šneler • subota, 25.09.2021.

Na otvaranju 10. kola HT Prve lige, nogometaši Dinama bez većih problema došli su do pobjede u 4:1 golijadi na gostovanju kod Slaven Belupa...

Nekoliko dana prije drugog kola Europske lige gdje ih očekuje belgijski Genk, nogometaši Dinama sjajno su odradili finalnu probu. U susretu 10. kola HT Prve lige, Modri su rutinski slavili u Koprivnici protiv Slaven Belupa.

Na početku susreta, kao što se moglo i očekivati, inicijativu je imao Dinamo, no u uvodnim minutama najbolja prilika ipak je pripala domaćem sastavu. U 19. minuti Ivan Krstanović dobro je tukao s desetak metara, ali Dominik Livaković sjajno je reagirao i obranio njegov pokušaj.

Ipak, Dinamo nije dozvolio da se panika uvuče u njihove redove te je u 23. minuti došao do vodstva. Martin Baturina lijepo je ubacio u šesnaesterac, dodao do Denija Jurića koji iz velike blizine ne propušta priliku. Napadač Dinama mogao je povećati prednost 39. minuti, ali njegov udarac brani vratar Slaven Belupa.

U 41. minuti ponovno se ukazuje Krstanović i dobro tuče, no njegov udarac pogađa vratnicu. Svega dvije minute kasnije stiže nova kazna za promašaje domaćih. Bruno Petković pronalazi Mislava Oršića koji iz okreta lijepo pogađa za 0:2.

Na odmor se otišlo sa zasluženom prednosti Dinama, iako ne bi bilo nepošteno niti da su domaći postigli koji pogodak. Krstanović je u oba dijela bio najopasniji domaći nogometaš, ali danas su Modri bili nepogrešivi u iskorištavanju prilika.

U 50. minuti Luka Ivanušec podvaljuje loptu za Petkovića koji rutinirano pogađa za povećanje prednosti Dinama. Brojnim promjenama u nastavku, ritam utakmice malo je pao, ali zamjene Dinama pronašle su način za novi pogodak. Amer Gojak proigrao je Duju Čopa koji s ruba šesnaesterca pogađa za 0:4.

Konačno, Slaven Belupo uspio je doći do počasnog pogotka. U 80. minuti, Alen Grgić s petnaestak metara pogađa za konačnih 1:4. Dinamo je tako rutinski došao do nove pobjede, a ono što posebno može veseliti Damira Krznara jest činjenica da su njegovi napadači u današnjem susretu pokazali veliku učinkovitost, što bi moglo biti od značajnog utjecaja u susretu s Genkom.