Ostali sportovi

Hrvatski stolnotenisači poraženi od Češke, ništa od četvrtfinala

Mihaela Bradovski • četvrtak, 30.09.2021.

Niti hrvatski stolnotenisači nisu uspjeli osvojiti prvu poziciju u svojoj skupini te su ostali bez plasmana u četvrtfinale Europskog prvenstva...

U zadnje kolo grupne faze hrvatska stolnoteniska reprezentacija ušla je znajući kako mora dobiti Češku za prolaz dalje. Iako je Tomislav Pucar zbog ozljede morao odustati od nastupa, Hrvatska je bila blizu i skupo je prodala kožu.

Umjesto Pucara uskočio je Filip Zeljko i odmah odradio sjajan meč te s 3-1 dobio odličnog Čeha Lubomira Jančarika.

Nakon toga za stol je stigao Andrej Gaćina koji je u trećem setu poveo s 9:5 i imao priliku za 2:1 u setovima, ali nije je iskoristio i Tomaš Polansky svladao ga je u četiri seta.

Drugi bod Hrvatskoj donio je Frane Tomislav Kojić pobjedom protiv Jirija Martinka i Andrej Gaćina imao je priliku odvesti Hrvatsku u četvrtfinale. Međutim nakon velike borbe i pet setova, poražen je od Jančarika u pet setova.

Odluka je tako pala u petom meču gdje je Polansky ipak u tri seta bio bolji od Zeljka.

Nakon što su ranije stolnotenisačice s dva poraza ostale bez nokaut faze, sada su zaustavljeni i stolnotenisači.