HT Prva liga, 11. kolo, 01.10.2021, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Tihomir Pejin, Kruno Šarić, Kristijan Novosel
Stefan Perić 41' (ag)
Gorica

Toni Fruk junak Goričana u Šibeniku, gostima sva tri boda

Branimir Korać • petak, 01.10.2021.

U prvom susretu 11. kola HT Prve lige Gorica je upisala gostujuću pobjedu protiv Šibenika 2:1. U prvom poluvremenu gosti su došli do oba pogotkla, kasnije je domaćina smanjio i pritisnuo, ali nije se potpuno vratio u utakmicu.

Stipe Bačelić-Grgić
46'
94
Christopher Attys
76'
3
Josip Kvesić
76'
11
Carlos Eduardo Torres Gongora
86'

Krunoslav Rendulić

Vrlo zanimljiv dvoboj na Šubićevcu, dosta pogodaka, prilika, borbe na svim dijelovima terena. Bilo je očito da i jedni i drugi trebaju pogotke i bodove nakon poraza u prošlom kolu.

Šibenčani su odmah opasno zaprijetili preko Sahitija i Jakoliša, ali nisu uspjeli poslati loptu u mrežu.

Gorica je imala jednu polupriliku preko Sarića, a prvu dobru situaciju iskoristio je Toni Fruk. Dobio je loptu iskosa u kaznenom prostoru i krasno opalio s nekih 13-14 metara u prve rašlje.

Šibenčani su odmah pokušali uzvratiti i to sjajnom prilikom koju nije realizirao Ivan Delić. Delić je bio na povratnoj lopti i pucao je s desetak metara pokraj vratnice.

Završnica prvog dijela ponovno je pripala Gorici koja prvo u 41. minuti dolazi do drugog pogotka. Brzo je izveden prekršaj pred kaznenim prostorom domaćina, lopta je došla na lijevoj strani do Fruka koji puca, ali lopta pogađa Perića, mijenja smjer i vara Rogića te ulazi u mrežu.

Odmah nakon toga još dvije sjajne prilike za Goricu, bili su u dobroj poziciji Fruk i Matar, ali Rogić spašava.

U drugom dijelu odmah u igru ulazi Bačelić-Grgić i Šibenčani igraju bolje. Od početka drugog dijela počeli su stvarati prilike i pokušavali doći do pogotka.

Do gola su došli u 66. minuti. Još jedan pogodak kod kojeg je pomogao protivnički igrač, Ćurić je pucao izvana, Krizmanić je pokušao blokirati udarac, ali lopta ga pogađa u blok, mijenja smjer i vara vratara.

Do kraja susreta Šibenik je pokušavao doći do poravnanja, imao je nekoliko dobrih situacija, ali nije uspio doći do pogotka.

Gorica je uzela tri vrlo vrijedna boda u susretu u kojem je nastupila bez nekolicine vrlo važnih igrača.