Alison van Uytvanck nastavlja sa savršenim omjerom u finalima na WTA Touru

Mihaela Bradovski • subota, 02.10.2021.

Belgijka Alison van Uytvanck pobjednica je WTA turnira u Nur-Sultanu. U finalu je bila bolja od domaće igračice Julije Putinceve koju je svladala u tri seta...

Prva nositeljica WTA turnira u Nur-Sultanu Julia Putinceva nije uspjela osvojiti turnir na svom tlu. U finalu ju je u tri seta svladala Belgijka Alison van Uytvanck.

Zanimljiv dvoboj mogao je otići i na drugu stranu, ali Belgijka je ipak u završnici trećeg seta imala više mirnoće.

Kako je meč krenuo, činilo se da će to biti jednosmjeran dvoboj i da će Putinceva lako do pobjede. Uzela je prvi set lakoćom sa 6:1, ali u drugom setu stvari nisu išle kako je zamislila.

Dva puta Putinceva se vraćala iz breaka zaostatka, ali treći put nije uspjela i Van Uytvanck je izborila treći set.

U treći set domaća igračica krenula je s 2:0, ali nakon toga je pala i počela sve više tonuti te je potonula u poraz.

Za Van Uytvanck ovo je peto finale i peti osvojeni turnir.