Dortmund i Freiburg se približili Bayernu, Wolfsburg opet bez pobjede

Matej Kačan • subota, 02.10.2021.

U prvom subotnjem terminu Bundeslige odigrana su četiri susreta sedmog kola, a svoj lov za vodećim Bayernom nastavili su Dortmund i Freiburg. Nakon sjajnog starta, Wolfsburg je nastavio s padom forme...

Nogometaši Borussije Dortmund jako su se brzo oporavili od poraza protiv svog imenjaka iz Gladbacha te su nastavili svoj lov za Bayernom. Na samo bod uz utakmicu viška u odnosu na vodećeg Dortmund je stigao slavljem nad Augsburgom.

Rano je domaćim poveo na Westfalenu, već u devetoj minuti Gouweleeuw radi prekršaj u svojih 16 metara, a s bijele točke Raphael Guerreiro ne griješi. No, do poluvremena Augsburg izjednačava, strijelac u 35. je Andi Zeqiri.

Ipak, pobjedu Borussiji osigurao je Julian Brandt pogotkom u 51. minuti. Marin Pongračić ušao je kod pobjednika u igru u 66. minuti umjesto Mattsa Hummelsa.

Uz bok Dortmundu je i Freiburg koji je također na 16 bodova, a u gostima je nadvisio Herthu. Dosta kasno je stigao pogodak koji je momčad iz glavnog grada ostavio na drugom uzastopnom porazu i tek šest bodova.

Zabio ga je Nils Petersen u 78. minuti, tek osam minuta nakon što je Piatek poništio Leinhartov pogodak za vodstvo gostiju. Freiburg je tako i nakon sedam kola neporažen.

Susjedi na tablici od danas su Stuttgart i Hoffenheim nakon što je na Mercedesovom stadionu domaćin slavio s 3:1 i stigao na istih osam bodova kao i Hoffenheim. Stuttgart je potpuno izdominirao, zabijali su Kempf, Mavropanos i Massimo pa je pogodak Bruuna Larsena u 84. minuti bio počasne prirode.

Borna Sosa izašao je kod domaćina u 90. minuti, dok je Andrej Kramarić kod poraženih do kraja bio na terenu.

Dinamično je bilo i u Wolfsburgu gdje je Mönchengladbach protutnjao Wolkswagenovim stadionom te je upisao drugu zvučnu pobjedu u nizu. Početak je bio uraganski za goste, već u petoj i sedmoj minuti mrežu pogađaju Embolo i Hofmann.

Domaćin se malo oporavio preko Waldschmidta u 25., ali je do kraj primio još jedan gol, a situacija je mogla biti i mnogo gora. Naime, u 76. minuti je Lacroix skrivio prekršaj za kazneni udarac koji je Stindl zapucao, ali i svoj crveni karton.

Skoro je Wolfsburg ostao i s devetoricom, ali je VAR preokrenuo pokazan cvreni karton za Roussillona. Ipak je rezultat za Gladbach povećao Joe Scally duboko u sudačkoj nadoknadi pa Wolfsburg broji već četiri ligaška susreta bez pobjede.