Haris Vučkić 41'
Prince Obeng Ampem 52'
Denis Bušnja 86'
Rijeka

Rijeka visoko porazila Istru 1961, još uvijek ne može primiti koliko može zabiti

Branimir Korać • subota, 02.10.2021.

Rijeka je nastavila niz dobrih rezultata, ali u susretu koji je obilovao golovima i nepotrebnom nonšalancijom u fazi obrane kod obje momčadi...

Velika pobjeda Rijeke koja je s čak 6:3 svladala Istru 1961 i došla do novih bitnih bodova. Međutim imat će Goran Tomić što za reći svojim igračima, posebno u fazi obrane gdje je bilo ponovno puno nonšalancije i olako su primljena tri gola.

Zadnja dva se mogu pripisati opuštanju zbog visokog vodstva, ali lako se moglo dogoditi da Istra smanji na 5:4, a onda bi bilo vatre.

Istra je povela u 18. minuti. Ubacio je Hujber s desne strane na drugu vratnicu, Beljo je unatoč neugodnoj putanji uspio glavom spustiti za Silvu koji iz okreta zabija za vodstvo domaćina.

To je probudilo Riječane koji ne samo da rade preokret već do poluvremena bježe na čak 4:1.

U 23. minuti Murić je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, Pavičić glavom prebacio loptu na drugu vratnicu gdje dolazi Krešić i iz blizine zabija za poravnanje.

Niti deset minuta kasnije slijedi preokret. Vrlo dobra akcija, Vučkić ubacuje s lijeve strane u 16 za Drmića koji se okreće i odlično pronalazi Pavičića, a on iz trka zabija za 2:1.

U 37. minuti već je 3:1. Ubačaj iz kornera u velikoj gužvi došao je do druge vratnice gdje je vrlo raspoloženi Pavičić koji iz blizine zabija treći riječki gol.

Za kraj prvog dijela Vučkić je dobio loptu, lijepo se namjestio na udarac i s ruba kaznenog prostora pogodio u suprotni kut.

Niti u drugom dijelu nije bilo ništa mirnije. Odmah je Rijeka došla do petog gola, Murić je dobio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, ubacio pred gol za Ampema koji mirno zabija.

Nakon petog gola Riječani su se malo opustili i Istra je postala sve opasnija.

U 61. minuti Hujber je iskoristio pogrešku Pavičića i ubacio s desne strane, Mahmoud je bio spretan u petercu i smanjio na 5:2. 15-ak minuta prije kraja Mišković je krasno nabacio na drugu vratnicu gdje dolazi Lisica i glavom šalje loptu u mrežu.

Istra je tako smanjila na 5:3, ubrzo je Mahmoud zapucao lijepu priliku za minus jedan kada je pucao s ruba 16 metara jako loše i Rijeka je ubrzo šestim golom zaključila priču.

Obregon je dao povratnu loptu za Bušnju koji puca iz prve s desetak metara i pogađa iznad ruke Lučića.

Završilo je 6:3, puno akcije, golova, prilika, ali i pogrešaka, prvenstveno obrambenih.