Naprijed i dalje bez ijednog boda, Buje nakon susreta priznalo veliku sudačku pogrešku

Branimir Korać • nedjelja, 03.10.2021.

Odigrani su susreti šestog kola Treće HNL Zapad, a momčadi s vrha Jadran Poreč i Crkvenica ostale su bez pobjede...

Naprijed je upisao i šesti poraz ove sezone te je i dalje u potrazi za prvim bodovima. Novi poraz stigao je na domaćem travnjaku protiv Krka koji je bio bolji s 2:0 i tako potvrdio status favorita. Domaćin je u rupi iz koje se mora na bilo koji način izvući, a ovdje je poražen golovima Adriana Zeke i Dina Pozderca.

Pazinka je ranima golovima u drugom poluvremenu stigla do pobjede protiv labinskog Rudara s 2:0. Labinjani su pali golovima Patricka Rabara i Andree Maružina i otišli u poraz nakon dvije vezane pobjede.

Uvjerljivu pobjedu upisao je Uljanik koji je ugostio momčad Nehaja. Domaćin je slavio s 3:0 golovima Sebastiana Jokića, Elvisa Trešnjića i Kristiana Batelića s tim da su posljednja dvojica poentirali s 11 metara.

Vinodol je nastavio poklanjati prilike protivnicima koji to i koriste. Nova serija pogrešaka stigla je u gostima kod Pomorca koji je slavio s 3:1. Gosti su poveli u 26. minuti golom Sanjina Grpca, ali domaćin radi preokret i slavi pogocima Davora Paića, Luke Čankovića i Vanje Devčića.

Vodeći Jadran remizirao je u gostima kod Buja 1:1. Poveo je u 14. minuti preko Mate Ivetića, a vrlo brzo poravnao je Aleks Stritar. Dogodila se i jedna sporna situacija na štetu Jadrana, a nakon susreta iz Buja su sportski priznali sudačku pogrešku.

"Nažalost na današnjem derbiju dogodio se sporni trenutak gdje NK Jadran Poreč nije bio priznat zgoditak. Svi smo bili uvjereni kako gola nije bilo i kako je lopta prošla s vanjske strane. Čak i pregledom snimke s YouTubea u kancelariji nakon utakmice, svi su prisutni bili istog uvjerenja. Međutim, nakon što smo snimku uvećali i usporili, možemo samo sportski priznati da je gol zaista bio regularan. Žao nam je da je došlo do ovakve situacije no smatramo da je do iste došlo zbog neuobičajenog spleta okolnosti. NK Jadran Poreč želimo uspješan nastavak prvenstva", stoji u objavi iz Buja.

Cres je upisao poraz od Grobničana koji se polako diže. Marko Miculinić, Domagoj Prtenjača i Dražen Pilčić bili su strijelci, a za Cres je zabio Kristian Cianci.

Crikvenica je ugostila Novigrad i remizirala 1:1, ali je propustila priliku za nešto više. Povela je golom Ivana Butorca u 34. minuti i vodila sve do 87. kada Thiago Pinto Borges poravnava.