8:0(2:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Dinamo nanio Hrvatskom dragovoljcu najteži poraz u povijesti

Jan Šneler • nedjelja, 03.10.2021.

U 11. kolu HT Prve lige, Dinamo je na svom terenu potopio Hrvatski dragovoljac nanijevši mu najteži poraz od postojanja HNL-a...

Martin Franić
57'
20
Bruno Karoglan
66'
36
Luka Pasariček
66'
24
Vilibald Vuco
75'
17
Petar Turković
75'
Davor Mladina

Najveća pobjeda Dinama u povijesti HNL-a dogodila se u sezoni 1993/94 kada su Modri svladali Pazinku s ogromnih 10:1. Sljedeća pobjeda bit će ona koju su večeras izborili izabranici Damira Krznara koji su svladali Hrvatski dragovoljac s nevjerojatnih 8:0.

Dugo već ne pamtimo tako efikasne Modre, a što je najgore za goste, u prvom dijelu bili su iznimno blizu izjednačenja. U prvom poluvremenu ništa nije dalo naslutiti da će ishod biti takav. Početak susreta protekao je mirno, s nekoliko prilika sa svake strane, a Dinamo je poveo u 23. minuti.

Slobodni udarac dosuđen je za domaće na nekih dvadesetak metara, a sjajan udarac uputio je Josip Mišić te poentirao za 1:0. U kasnijoj fazi poluvremena, Luka Ivanušec s dvije solidne šanse nastojao je povećati prednost, ali bez uspjeha.

Dinamo je imao minimalnu prednost, no u samoj završnici Hrvatski dragovoljac bio je vrlo blizu izjednačenja. Da nije bilo iznimno raspoloženog Dominika Livakovića, gosti bi izjednačili, ali vratar Dinama s dvjema obranama spasio je svoju momčad.

Taman se činilo da će Dinamo s minimalnom prednošću otići na odmor, ali u sudačkoj nadoknadi, nakon ubačaja Sadegha Moharramija, Luka Menalo lijepo pogađa za 2:0. Završnica prvog dijela nije bila sretna za Hrvatski dragovoljac, ali bilo je to samo zatišje pred ono što ih je čekalo u nastavku.

Već u 50. minuti Ivanušec naplaćuje promašene prilike i sjajnim volejem pogađa za 3:0. U potpunom raspadu sada se našla gostujuća momčad, a Dinamo je djelovao vrlo "gladno" te su se prilike samo nizale. U 59. minuti, Ivanušec nalazi Darija Špikića koji s ruba šesnaesterca zabija za sada već prilično uvjerljivih 4:0.

Premda su napravljene brojne izmjene s obje strane, Dinamo je i dalje djelovao goropadno, gotovo sa svih 11 igrača koji su sudjelovali u nekoj fazi pogotka. Menalo je došao do drugog pogotka u 65. minuti nakon dodavanja Marina Leovca, a samo pet minuta kasnije u strijelce se upisao Komnen Andrić nakon asistencije Menala.

Šest "komada" utrpao je Dinamo Hrvatskom dragovoljcu što je bio ekvivalent njihove najveće pobjede u međusobnom ogledu, iz studenog 2010. godine. Ipak, do kraja susreta vidjeli smo još dva lijepa pogotka. U 83. minuti Marko Bulat nije vjerojatno nastojao šutirati, ali je njegov ubačaj prevario sve i ušao u mrežu. U sudačkoj nadoknadi, Marko Tolić nakon krasnog driblinga pogađa za konačnih 8:0.

Velika pobjeda Dinama i težak poraz Hrvatskog dragovoljca koji je imao određenih prilika u prvom dijelu, ali je u nastavku gostujuća momčad odigrala statičku ulogu i veći dio vremena provela na vađenje lopte iz mreže.