SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 7. kolo, 08.10.2021, 20:45 h, AEK Arena - Larnaca
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Simon Bennett (Engleska)

Branimir Korać • petak, 08.10.2021.

Problema na Cipru nije bilo. Hrvatska je odradila očekivano posao protiv domaćina, slavila je s 3:0, a uz malo više mirnoće razlika je mogla biti i znatno veća...

Marinos Tzioni
46'
3
Marios Antoniades
60'
17
Loizos Loizou
68'
8
Chambos Kyriakou
68'
9
Andronikos Kakoulli
85'
Zlatko Dalić

Nije bilo neugodnih iznenađenja na Cipru. Hrvatska je napravila dobar posao, upisala je rutinsku pobjedu, a domaćinu je pružila vrlo malo toga.

U početku susreta bilo je male nervoze kod debitanta Josipa Stanišića koji je zakuhao opasnost lošim dodavanjem unazad već u drugoj minuti, ali kako je vrijeme odmicalo, tako se dizao pa je ponovno bio u akciji u 13. minuti, međutim u dobrom svjetlu. Gurnuo je sjajnu loptu za Vlašića koji pronalazi Kramarića, ali on puca neprecizno.

Tu se Hrvatska počela buditi pa je dvije minute kasnije dva puta opasno zaprijetila, Sosin udarac izvana zaustavio je domaći vratar, a udarac glavom Ćaleta-Cara prošao je pokraj gola.

Hrvatska je pritisnula i u narednim minutama nizala pokušaje prema golu, najopasniji je bio Perišićev s nekih 14-15 metara koji je vratar uspio nekako odbiti u korner.

U 23. minuti Hrvatska je proslavila pogodak, ali uzalud. Kramarić je zabio nakon povratne lopte Perišića, ali poslije dvominutne provjere gol je poništen zbog malog zaleđa Perišića.

Hrvatska nije posustajala i dalje je imala u potpunosti kontrolu nad susretom, stvarala je prilike i u posljednjim trenucima prvog dijela ipak došla do vodstva.

Luka Modrić krasno je proigrao Perišića koji dolazi pred vratara i rutinski pogađa iskosa za potpuno zasluženih 1:0 na poluvremenu.

Vrlo rano u drugom dijelu Hrvatska je dobila sjajnu priliku za povećanje vodstva. Ciprani su srušili u 16 metara Kramarića, dosuđen je kazneni udarac, ali Modrić nije dobro pucao i Michael je obranio njegov udarac.

Nastavila je Hrvatska tražiti drugi pogodak pa je u 59. minuti u sjajnoj prilici bio Nikola Vlašić koji je nakon kombinacije s Perišićem došao malo iskosa pred gol, ali pogodio vanjski dio mreže.

Hrvatska je imala potpuno kontrolu nad susretom, a onda je u zadnjih 15 minuta krenula po rješenje pitanja pobjednika.

Michael je skupio odlične obrane nakon pokušaja Perišića i Brekala, zatim je Modrić pucao pokraj gola, a onda je stigao drugi pogodak.

U 80. minuti napokon drugi pogodak Hrvatske. Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbila na drugoj vratnici do Gvardiola koji iz blizine zabija za 2:0.

U sudačkoj nadoknadi Brekalo je ukrao Cipranima loptu u 16 metara, poslao je u sredinu gdje Livaja uklizava i lakoćom zabija za konačnih 3:0.

Hrvatska potpuno zasluženo odnosi očekivanu pobjedu.