SP 2022., kvalifikacije, skupina H, 8. kolo, 11.10.2021, 20:45 h
Slovenija 1:2 Rusija
Rusija

Rusija svladala Sloveniju i svrgnula Hrvatsku s vrha

Matej Kačan • ponedjeljak, 11.10.2021.

U osmom kolu kvalifikacija za SP 2022., Rusi nisu pogriješili. Rusija je u gostima svladala Sloveniju te je preuzela vrh hrvatske skupine...

Nogometaši Rusije nastavili su svoj sjajan niz pobjeda te su u ključnom trenutku preuzeli vrh tablice skupine H. Rusi su u Mariboru svladali Sloveniju te su uz kiks Hrvatske sami zasjeli na vrh s 19 bodova.

Rusija je od samog početka krenula autoritativno i nizala je situacije, a do dvostrukog vodstva došla je brzopoteznim golovima. U 28. minuti slobodnjak izvodi Daniil Fomin, a glavom je loptu u mrežu poslao Igor Divejev.

Samo pet minuta kasnije je 2:0 nakon spektakularnog pogotka Gregorija Džikije koji je na jednu visoku loptu sjajno reagirao škaricama i zabio.

I treći gol na susretu pao je u prvom poluvremenu, u 40. minuti je Andraž Šporar poslužio Josipa Iličića koji smanjuje na 2:1, što je bio i konačan rezultat.

Zabila je Slovenija u 76. minuti, ali je to učinila iz zaleđa pa je VAR intervenirao, a Rusi odlaze s pobjedom i prvim mjestom. Kako Rusija u devetom kolu ima Cipar, a Hrvatska Maltu, čini se da će o svemu odlučivati međusobni susret na Poljudu.