HT Prva liga, 12. kolo, 16.10.2021, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Tihomir Pejin, Sanja Rođak-Karšić, Tomislav Keglević
Boureima Hassane Bande 54'
Istra 1961

Gorica i Istra 1961 podijelili bodove u vrlo čvrstom susretu

Mihaela Bradovski • subota, 16.10.2021.

Nakon što je u prošlom kolu slavila u gostima kod Šibenika, Gorica nije uspjela potvrditi tu pobjedu i odigrala je samo 1:1 na domaćem travnjaku protiv Istre 1961...

Nakon reprezentativne stanke Gorica i Istra 1961 u različitim raspoloženjima ušli su u ovaj dvoboj. Goričani su u prošlom kolu slavili u gostima kod Šibenika s 2:1 dok je Istra poražena kod kuće od Rijeke s visokih 6:3.

Međutim pokazalo se vrlo brzo kako su se gosti oporavili od tog poraza tijekom ove pauze koja im je očito dobro došla. Očekivalo se više od Gorice, jači pritisak od početka, ali nije izgledala najbolje.

Istra je prva imala sjajnu priliku i to zahvaljujući poklonu Goričana koji su doslovno dodali loptu Belji, on se ni kriv ni dužan našao sam pred Kotarskim, ali pogodio je vratnicu.

Kada gosti nisu iskoristili tu priliku, stigla je kazna i to su se sami kaznili. Naime Lovrić je u 12. minuti ubacio iz kornera, Sarić je u skoku bio prenizak, lopta je pala na glavu Mlinara koji ju je prebacio u svoju mrežu.

Do kraja prvog dijela nije bilo nekih većih uzbuđenja izuzev aktivacije VAR-a kada je došlo do kontakta u 16 metara između Kotarskog i Mlinara, ali kazneni udarac nije dosuđen.

U drugom dijelu u 54. minuti Istra poravnava na 1:1. Odlična lopta na desnom krilu za Bandea koji ulazi u 16 metara i vara dvojicu braniča Gorice te pogađa u sam donji kut za 1:1.

Do kraja susreta nekako najopasnije izgledala je situacija u kojoj je Gorica imala slobodni udarac na 17 metara, ali preko gola je pucao Lovrić.

Igralo se ravnopravno i vrlo čvrsto uz nekoliko težih startova i da je Pejin pokazao još koji karton, ne bi pogriješio.