HT Prva liga, 12. kolo, 16.10.2021, 17:05 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Jerko Crnčić
Komnen Andrić 82'
Dinamo

Rijeka propustila nemoguće, Dinamo griješio i izvukao remi

Jan Šneler • subota, 16.10.2021.

U 12. kolu HT Prve lige, derbi Rijeke i Dinama pružio je svu raskoš uzbuđenja, od čak šest pogodaka preko dva jedanaesterca do poništenog pogotka...

Dvije najbolje momčadi ovosezonske HT Prve lige odigrale su iznimno uzbudljiv derbi u 12. kolu. Remijem na kraju neće biti nezadovoljna niti jedna momčad, premda Riječani imaju za čime žaliti jer su uspjeli propustiti ogromnu prednost koju su imali u prvom dijelu.

U prvom dijelu igrala je gotovo samo Rijeka. Dinamo je bio prilično slab, potpuno neprepoznatljiv, a Rijeka je koristila svaku priliku. Već nakon sedam minuta, Prince Obeng Ampem lijepo je prošao nekoliko igrača, uposlio Josipa Drmića koji silovito pogađa suprotni kut pored nemoćnog Dominika Livakovića.

Igralo se prilično čvrsto i dinamično, ali Riječani su djelovali kompaktnije i svaku priliku Dinama uspješno su otklonili. Završnica prvog dijela pripala je isključivo domaćem sastavu. U 40. minuti puca Haris Vučkić, lopta dira Rasmusa Lauritsena i vara Livakovića, a odbijenu loptu Drmić šalje u mrežu.

Samo minutu kasnije potpuni potop Dinama. Darko Velkoski ostao je potpuno nečuivan na drugoj stativi i s lakoćom poentirao za velikih 3:0. Rujevica je eksplodirala, činilo se da Dinamo nema šanse napustiti Rijeku s pozitivnim ishodom, a vjerojatno su se već negdje spremala priopćenja i otkazi Dinamovom stručnom stožeru.

Ipak, Damir Krznar uspio je mobilizirati momčad koja je izgledala bolje u nastavku. U 58. minuti Vučkić kasni u startu, ruši Josipa Šutala, a mirni Bruno Petković iz kaznenog udarca za 3:1. Dinamo je griješio u prvom dijelu, a Riječani su "vratili" uslugu u nastavku.

Sada je Velkovski nespretno reagirao, rukom igrao u kaznenom prostoru, a nakon intervencije VAR-a, Igor Pajač pokazuje ponovno na bijelu točku. Još jednom i to u istu stranu, hladnokrvan je bio Petković. Vratio se Dinamo potpuno u igru, a pola sata do kraja bilo je dovoljno za potpuni preokret.

Rujevica je utihnula u 74. minuti kada je Mislav Oršić doslovno ugurao loptu u mrežu, ali ponovno se javlja VAR te Pajač poništava pogodak zbog prekršaja Luke Ivanušeca nad Lindonom Selahijem. Ipak, Rijeka je bila u nokdaunu i bilo je pitanje vremena kad će Dinamo ponovno zabiti.

U 82. minuti Modri su zabili za izjednačenje i ovoga puta bilo je sve čisto. Stefan Ristovski ubacio je u šesnaesterac gdje je Komnen Andrić glavom sjajno pogodio za 3:3. Činilo se da se mreže više neće tresti, a onda je u 89. minuti Marko Tolić imao sjajnu priliku, ali nije uspio glavom donijeti pobjedu Dinamu.

Sjajan derbi, prepun uzbuđenja i podjela bodova. Rijeka će doista morati žaliti za ogromnom prednošću, ali se zamisliti mora i Dinamo. Prvo poluvrijeme bilo je jako slabo, a važan susret u Beču protiv Rapida dolazi za pet dana.