Donna Vekić izborila nastup u glavnom ždrijebu turnira u Tenerifeu

Branimir Korać • nedjelja, 17.10.2021.

Donna Vekić izborila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama WTA turnira u Tenerifeu. Bila je bolja od Belgijke Ysaline Bonaventure te je izborila nastup u glavnom ždrijebu...

Nakon što je nanizala čak pet uzastopnih poraza, Donna Vekić u Tenerifeu je uspjela povezati dvije pobjede, proći kvalifikacije i izboriti nastup u glavnom turniru.

U drugom kolu kvalifikacija protivnica joj je bila Ysaline Bonaventure koju je Donna svladala u tri seta. Bio je ovo njihov treći međusobni dvoboj i prva pobjeda za Vekić.

Donna je odlično otvorila meč i povela s 5:0 te bez većih problema uzela prvi set sa 6:2 te najavila da bi mogla napokon svladati Belgijku.

Ipak, u drugom setu nije mogla do breaka, a svoj servis izgubila je kod 3:3. Imala je odmah 0:40 i priliku za povratak, nije to iskoristila te je morala u treći set.

Tamo je nakon 1:1 dominirala i uzela svih pet narednih gemova te izborila prolaz u glavni ždrijeb.