HT Prva liga, 12. kolo, 17.10.2021, 17:30 h, Šubićevac, Šibenik
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Marjan Tomas, Goran Pečarić
2:0(1:0) Hajduk
Hajduk

Hajduk ne može bez Livaje, hrabri Šibenik slavio kod kuće

Matej Kačan • nedjelja, 17.10.2021.

12. kolo HT Prve lige zaključeno je na Šubićevcu gdje je Šibenik iznenadio Hajduk te je slavio s 2:0 kaznivši mnoge promašaje gostiju...

Christopher Attys
65'
3
Josip Kvesić
79'
8
Yordy Andrey Bedoya Quintero
79'
26
Zoran Alexander Cvetković
90'

Jens Gustafsson

Nogometaši Hajduka i u drugoj su utakmici bez Marka Livaje upisali poraz. Nakon zloglasnog Tobola u gostima, bolji od Bijelih bio je i Šibenik u 12. kolu HT Prve lige.

Imao je Hajduk dosta problema s izostancima, uz već poznate je u zadnji tren osposobljen Krovinović, ali je izostao Mlakar pa je gostujući trener iznenadio s postavom gdje je promiješao igrače i u život vratio Diamantakosa.

Nije uspjelo, Hajduk je bio bolji na početku i složio je neke prilike, uglavnom na individualnu klasu i inspiraciju Stipe Biuka, ali je osim toga sve bilo inertno i Šibenik je kombinacijom posjeda i visokog pritiska dobro stajao na terenu.

Nakon dvije partiture Biuka se na terenu pojavio i Šibenik kad u 16. minuti Jakoliš tjera Katića na nespretnu reakciju i slanje lopte u svoju stativu, a stvari loše po Hajduk kreću novom ozljedom Krovinovića koji iz igre mora u 20. minuti.

Šibenik je poveo pet minuta kasnije, Ćurić je sjajnom dijagonalom našao Bačelić-Grgića koji mnogo lakšim i kraćim dodavanjem nalazi Marcosa Minu koji iskosa lijevo šalje raketu od grede u mrežu.

Pokušao je odmah Lovrencsics uzvratiti, ali Hajduk opet nije stvarao mnogo, dok je Šibenik vrebao kontru poput one u 37. kad Jakolišev udarac u posljednji čas blokira Čolina.

Najbolju priliku Hajduka za izjednačenje potratio je Diamantakos koji je nakon ubačaja s lijeve strane glavom pucao izbliza, ali Rogić vadi prvu od mnogih velikih obrana večeras.

Na poluvremenu domaćin vodi, Gustafsson mijenja, ali prvu veliku priliku ima Jakoliš. Ovaj put kontra na lijevu stranu, igrač Hajduka na posudbi dolazi sam pred Kalinića, ali mu ovaj skida zicer.

Najbolje razdoblje Hajduka odvija se od 65. do 75. minute kad su gosti promašili mnogo, a još bolji je bio Rogić. U 67. Marin Ljubičić ima sjajnu priliku glavom na drugoj stativi, ali puca preko gola.

Šest minuta kasnije Simić nakon kornera trese stativu, iz odbijanca Rogić prvo brani Katićev udarac s pet metara, a onda i Ljubičićev s tri za gotovo nestvarnu akciju i reakciju domaćeg vratara.

Još se jednom Rogić protiv Ljubičića iskazao u 77. kad je Melnjak preciznim ubačajem našao mladog napadača koji se visoko vinuo s osam metara, ali domaći vratar čupa ispod grede.

Nakon što je Hajduk toliko toga ispromašivao, stigla je kazna. U 82. minuti je Katić srušio Bedoyju korak unutar 16 metara, VAR je potvrdio sučevu odluku, a Ćurić je uzeo loptu. Kalinić gađa stranu, ali udarac je predobar i Šibenik ima 2:0.

Do kraja gosti nisu uspjeli pogotkom zakomplicirati susret, tek je Katić zabio u 89., ali je lopta pogodila Melnjaka u zaleđu pa gol opravdano ne vrijedi. Hajduk je kiksao i ostao je četvrti s 20 bodova, dok je hrabri Šibenik nagrađen 13. bodom i skokom na sedmo mjesto.