HT Prva liga, 4. kolo, 20.10.2021, 17:00 h, Rujevica
Suci: Dario Kulušić, Ivan Mihalj, Vice Vidović
Marko Dabro 58'
Lokomotiva

Lokomotiva napušta Rujevicu s tri boda, Riječani bez energije nakon Dinama

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.10.2021.

U zaostalom susretu četvrtog kola Lokomotiva je upisala sva tri boda u gostima kod Rijeke. Slavili su Lokosi s 2:1 u susretu u kojem su mogli biti i uvjerljiviji, ali i u kojem je Rijeka mogla izvući bod...

Dobru i otvorenu utakmicu odigrali su Rijeka i Lokomotiva, a Lokosi su priredili iznenađenje pobjedom 2:1. Rijeka nije bila dobra, njen nastup bio je bliži onom iz drugog poluvremena protiv Dinama nego onom iz prvog diječla. Doduđe imala je i ona prilika, ali još jednom su bili očiti problemi u fazi obrane.

Lokomotiva je odlično otvorila utakmicu i od početka je prijetila. "Snimila" je kako Riječani nisu dobri u fazi obrane i agresivnim nastupom to su pokušali iskoristiti.

Veliku priliku za vodstvo Lokosi su prokockali u 14. minuti kada su Riječani poklonili zicer Kačavendi, ali Zlomislić je sjajnom intervencijom spriječio pogodak.

U 16. minuti Lokomotiva dolazi do vodstva. Goričan je ostavio loptu Miličeviću uz aut liniju, on je sjajno ubacivao, lopta mu je malo prešla preko noge, ali od vratnice završila u mreži.

Tada se i Rijeka počela buditi pa je prvo Abass loše reagirao nakon ubačaja Vukčevića da bi isti igračl nabacio i Gnezdi Čerinu, a njegov udarac glavomk odbio je nogom Nevistić.

Riječani su sve više pritiskali, ali uglavnom su to bili jalovi napadi bez udarca prema golu.

U drugom dijelu Lokomotiva povećava vodstvo. U 58. minuti nakon nekoliko odbijanja lopte Aliyu ubacuje u peterac gdje se dobro snalazi Dabro i pogađa uz pomoć Ampema za 2:0.

Rijeka je potisnula Lokomotivu i tražila smanjenje vodsstva, ali ostavljala je dosta prostora iza svojih leđa pa su tako De Haas i Kulenovićš promašivali dobre situacije.

U 84. minuti Rijeka smanjuje, Vukčević je odlično prošao lijevom stranom i nabacio u sredinu gdje je Drmić dočekao loptu i glavom je poslao u mrežu.

Drmić je dpo kraja susreta pogodio i gredu, ali i na drugoj strani Kulenović je promašio ono što je stvarno teško promašiti.

Lokosi odnose sva tri boda i prekidaju riječki niz bez poraza.