Fantastični Patson Daka kreirao preokret u Moskvi i odveo Leicester do pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 21.10.2021.

U jedinom susretu Europske lige igranom u srijedu Leicester je u Moskvi slavio protiv Spartaka s 4:3. Spartak je odlično krenuo, ali goste je spasio Patson Daka...

U skupini C Europske lige situacija se poprilično zagužvala i velike su šanse da će nakon trećeg kola razmak između prvog i četvrtog biti samo tri boda. Ako Napoli ne kiksa kod kuće protiv Legije i upiše pobjedu, čeka nas drama u nastavku natjecanja.

Leicester se za to pobrinuo pobjedom u Moskvi kod Spartaka čime je ostavio Ruse na tri boda, a sam je stigao na četiri.

Spartak ima za čim žaliti, vodio je 2:0 golovima Aleksandra Soboljeva i Jordana Larssona da bi u 45. minuti nadu gostima probudio Patson Daka.

Za nezaustavljivog Zambijca koji je prošle sezone zabio 34 gola za RB Salzburg bilo je to samo zagrijavanje. U drugom dijelu od 48. do 79. minute dodao je još tri gola za potpuni preokret na 4:2.

U 86. minuti Soboljev je još jednim golom smanjio na 4:3 i vratio neizvjesnost u završnici, ali rezultat se više nije mijenjao.