HT Prva liga, 13. kolo, 23.10.2021, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Jakov Titlić, Goran Perica, Hrvoje Radić
1:0(0:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Hrvatski dragovoljac dugo držao Osječane u neizvjesnosti, Žaper donio pobjedu

Mihaela Bradovski • subota, 23.10.2021.

Osijek je stigao do pobjede protiv Hrvatskog dragovoljca i odvajanja na vrhu, barem privremenog, dok Rijeka ne odigra svoj dvoboj s Lokomotivom.

Karlo Perić
46'
37
Tomislav Turčin
46'
22
Ivan Roca
58'
15
Martin Franić
73'
20
Bruno Karoglan
78'
Davor Mladina

Tri boda su upisana, ali Nenad Bjelica ne može biti posve zadovoljan. Osijek se dugo mučio, uspio na kraju jednim pogotkom doći do sva tri boda, ali očekivalo se da će ipak imati lakši posao protiv fenjeraša.

Od početka susreta Osječani su imali inicijativu i više loptu u nogama, ali nije tako lako stvarao prilike.

prvi konkretniji udarac domaćin je imao u 24. minuti kada je Mierez pucao s ruba kaznenog prostora, ali Šubarić je bio oprezan i obranio je taj pokušaj.

Kako je vrijeme odmicalo u prvom dijelu, tako su i pokušaji Osječana bili sve konkretniji. Još jednom je probao Mierez nakon dobre kombinacije s Topčagićem, a u 40. minuti odličnu loptu u kontru dobio je Fiolić koji s ruba kaznenog prostora gađa u kut, ali ne pogađa.

U 45. minuti Osijek je bio najbliže pogotku. Odličan ubačaj s desne strane u kazneni prostor, najviši u skoku bio je Topčagić, ali greda je zaustavila njegov pokušaj.

U drugom dijelu pritisak Osječana sve više je rastao, Hrvatski dragovoljac u nekim trenucima panično se branio u svojih 16 metara, a pogodak je napokon stigao u 71. minuti.

Odlično je ubacio iz kornera Bočkaj, Nejašmić je glavom skrenuo loptu prema drugoj vratnici gdje je spreman Žaper i iz blizine zabija za 1:0.

Gosti su najozbiljnije zaprijetili kada su u 16 metara kombinirali Perić i Karoglan, a potonji pucao u blok. Domaćin je pak imao još jednu vratnicu preko Nejašmića koji je uzeo loptu na sredini, povukao do 22-23 metara i onda zatresao okvir gola.

Ostalo je 1:0, teška, ali potpuno zaslužena pobjeda Bjeličine momčadi.