HT Prva liga, 13. kolo, 23.10.2021, 17:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ante Čuljak, Kruno Šarić, Dino Knez
0:0(0:0) Gorica
Gorica

Gorica pojačala pritisak na Gustafssona, Hajduk opet bez pobjede

Jan Šneler • subota, 23.10.2021.

Hajduk nije uspio uzeti sva tri boda, još jednom je podbacio i odigrao bez pogodaka protiv Gorice. Jens Gustafsson bio je pod pritiskom i prije ovog dvoboja, a on će se samo još dodatno pojačati...

Očekivalo se definitivno više od dvoboja između Hajduka i Gorice. Bilo je borbeno, čvrsto, ali ne s dovoljno kvalitetnih prilika. Uglavnom je u njima bio Marko Livaja, a ako njega maknemo, ostali baš i nisu previše napravili.

Kako je susret počeo, činilo se da nas čeka vatromet prilika i dobrih akcija. Naime već u devetoj minuti Hajduk je bio na nekoliko milimetara do vodstva, ubačena lopta u 16 metara gostiju, Livaja je iz dosta teške pozicije glavom skrenuo loptu, ali ona pogađa vratnicu.

Hajduk je nastavio prijetiti i u narednim minutama preko Biuka i Ljubičića, no njihovi pokušaji nisu bili kvalitetni.

Sredinom prvog dijela Kotarski sjajnim obramnama drži Goricu na životu, prvo je obrani Livaji iz blizine, a zatim i nogom Melnjaku koji je došao sam pred njega.

U drugom dijelu i jedni i drugi u prvih 15-ak minuta bili su uspavani i bez prave ideje. Dosta se griješilo i tek u drugoj polovici poluvremena krenule su i konkretnije prijetnje prema golu.

Pokušao je Kotarskog iznenaditi Mlakar, zatim je majstorski iz voleja opalio Livaja i za malo promašio da bi u zadnjim sekundama meč loptu imao Melnjak, ali s peterca promašio sjajnu priliku.

Ostalo je 0:0, Goričani mogu biti zadovoljni, Splićani ne. Bili su bolji, bili su bliže pobjedi, a sam bod ne znači im previše. Bit će zanimljivo vidjeti hoće li Jens Gustafsson preživjeti i ovaj remi te ostati na klupi i u Kupu u Belišću.