HT Prva liga, 13. kolo, 24.10.2021, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Mario Zebec, Bojan Zobenica, Nikola Kečkiš
Istra 1961

Dinamo još jednom podbacio, Istra 1961 neporažena u Maksimiru

Jan Šneler • nedjelja, 24.10.2021.

Nakon posrtaja u Beču, nogometaši Dinama doživjeli su novi šok u 13. kolu HT Prve lige u kojem su na svom terenu remizirali protiv Istre...

Da Dinamo ima problema u igri i realizaciji nije tajna i praktički na ruke jedne ruke čovjek može nabrojati utakmice Modrih koje su stvarno bile sjajne. Momčad koju vodi Damir Krznar ne djeluje tako moćno kao ranijih godina, a epilog su lošiji rezultati i iznenađenja kao ovo današnje protiv Istre.

U prvom dijelu Dinamo je bio bolja momčad. Sjajno je branio Ivan Lučić i njegovim obranama Istra je uspjela sačuvati praznu mrežu. Pokušavali su Martin Baturina i Komnen Andrić, koji je i došao do pogotka koji je poništen zbog zaleđa, ali Lučić je u svakoj situaciji bio na pravom mjestu.

U nastavku susreta gledali smo nešto mirniji nogomet, Dinamo nije djelovao tako goropadno, a nisu pomogle niti brojne zamjene koje nisu donijele potrebnu prodornost. Istra se sjajno branila, a u 78. minuti iskoristila poklon domaćin i došla do prednosti.

Dinamova obrana ispratila je Diona Belju koji se lakoćom prošetao do gola i s lakoćom matirao Dominika Livakovića. Prijetio je Dinamu potpuni debakl, Krznara bi vjerojatno svi već otpisali, ali moguće da je zadnju šansu dobio na račun Dine Perića.

U 84. minuti nakon ubačaja Luke Ivanušeca, Perić je bio najspretniji u skoku i glavom pogodio za 1:1 i osvajanje boda. Istrani sigurno neće biti tužni zbog boda, a u redovima Dinama moraju se dobro zamisliti jer ovakve predstave, bez obzira na sastav, više nisu iznimka već pravilo.