HT Prva liga, 13. kolo, 24.10.2021, 17:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel, Kristijan Novosel, Ivan Janić
Josip Drmić 64'
Rijeka

Rijeka uzvratila Lokosima pobjedom u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • nedjelja, 24.10.2021.

Nakon što je tijekom tjedna Lokomotiva slavila na Rujevici, Rijeka joj je uzvratila istom mjerom u Kranjčevićevoj i osvojila tri boda...

Goiran Tomić najavio je bolju Rijeku u Kranjčevićevoj i tako je i bilo. Bolji i koncentriraniji nastup Riječana i u konačnici sva tri boda. Slavila je Rijeka s 2:0, a krasne golove postigli su Robert Murić i Josip Drmić.

Lokomotiva je dobro ušla u utakmicu i zaprijetila je već u prvoj minuti preko Goričana koji je pokušao pogoditi u prvi kut, ali Zlomislić je bio na mjestu. U osmoj minuti pokušao je i Dabro, no niti on nije pogodio.

U 24. minuti prva prava prilika za Rijeku, odlično je Ampem pronašao u 16 metara Abassa, ali on iz dobre pozicije puca pokraj gola.

U samoj završnici prvog dijela nepotreban prekršaj Cokaja na 25 metara, loptu je uzeo Murić koji je fantastično pogodio za 1:0.

U drugom dijelu pokušavali su domaćini doći do poravnanja, međutim nedostajala je završnica, a u 64. minuti Lokosima je Drmić pokazao kako se zabija. odlično ga je proigrao Gnezda Čerin, a on pogodio s ruba kaznenog prostora.

U 80. minuti mogla je Rijeka i do trećeg pogotka, dosuđen je kazneni udarac, ali Drmić je zatresao gredu.

Ostalo je 2:0 za Rijeku koja se iskupila za poraz iz zaostalog susreta četvrtog kola.