Kup Hrvatske, Osmina finala, 26.10.2021, 13:00 h, ŠC Rudeš
Suci: Jakov Titlić, Alen Jakšić, Vice Vidović
Ramon Mierez 72'
Osijek

Osijek nije dopustio iznenađenje u Rudešu i igrat će u četvrtfinalu

Branimir Korać • utorak, 26.10.2021.

Neugodni drugoligaš Rudeš nije iznenadio Osječane i upisao je poraz u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa s 2:0...

Landry Jean De Dieu Kamga
46'
13
Luka Marković
56'
19
Roko Brajković
72'
15
Ivan Đaković
77'
22
Filip Borovac
77'
Nenad Bjelica

Osijek je rezultatski glatko slavio protiv Rudeša, ali domaćin je pružio dobar otpor, imao je i dobrih prilika, ali nije ih iskoristio. Osječani su očekivano bili bolji i opasniji i na kraju su očekivano slavili.

U prvom poluvremenu domaćin je jako dobro stajao u sredini terena i u defanzivi te je Osijek bio limitiran tek na nekoliko pokušaja. Najozbiljnije je izgledao onaj iz sudačke nadoknade prvog dijela kada je dosuđen slobodni udarac za Osječane na 16 metara, ali Fiolić je pucao preko gola.

Za taj promašaj Fiolić se iskupio u 55. minuti. Ndockyt je odlično ubacio s desne strane, obrana Rudeša nije ispratila Fiolića koji glavom šalje loptu u mrežu.

Rudeš je nakon toga pokušao napraviti nešto više prema naprijed i doći do poravnanja, ali u drugom dijelu Osječani su se bolje posložili i nisu dopustili previše prilika.

Susret je odlučen u 72. minuti kada je ponovno Ndockyt ubacio, ovaj put u skoku je bio Mierez čiji prvi pokušaj brani Kralj, ali iz odbijanca Mierez prekida post i zabija za 2:0.

Nedugo zatim Argentinac je zbog ozljede morao napustiti igru što je svakako najlošija vijest za Nenada Bjelicu iz ovog dvoboja.