Kup Hrvatske, Osmina finala, 26.10.2021, 17:30 h, Šubićevac
Suci: Tihomir Pejin, Ivan Janić, Nikola Kečkiš
3:5(0:0, 1:1, 1:1 pp, 3:5 pen) Slaven Belupo
Ivan Krstanović 68' (11m)
Slaven Belupo

Slaven Belupo nakon drame izborio prolazak u četvrtfinale Kupa

Branimir Korać • utorak, 26.10.2021.

Drugi dvoboj između Šibenika i Slaven Belupa u kratko vrijeme, ponovno je okončan bez pobjednika u regularnom vremenu, a na kraju je slavio Slaven Belupo koji je prošao dalje boljim izvođenjem jedanaesteraca....

Antonio Marin
61'
23
Jose Alejandro Lopez Mejia
61'
4
Ivica Batarelo
61'
26
Zoran Alexander Cvetković
79'
19
Ivan Delić
103'

Zoran Zekić

Sam dvoboj nije bio posebno kvalitetan, ali Koprivničanci se neće buniti, uzeli su ono po što su u Šibenik i došli, izborili su nastup u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog kupa.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo loše, doslovno za zaborav. Nije se događalo praktički ništa, prilike su bile na kapaljku, a imao ih je samo Slaven Belupo i to u osmoj i desetoj minuti kada su zaprijetili Hadžić i Zapata.

U drugom dijelu napokon se počelo nešto događati. I jedni i drugi počeli su sporadično prijetiti, a u 68. minuti Slaven Belupo je stigao do vodstva. Đaković je u 16 metara srušio Krstanovića, a on izvodi kazneni udarac i zabija za 1:0.

Odmah je na drugoj strani čisti zicer imao Marin Jakoliš koji je bio sam pred vratarom, ali nije zabio, lobovao ga je i promašio vrata.

Od 76. minute Slaven Belupo ostaje s igračem manje zbog drugog žutog kartona Kocijana i Šibenčani počinju sve više pritiskati.

I kada već oni nisu mogli ništa napraviti, pomogao je neoprezni Van Bruggen. Posve neometan u skoku promašio je praktički glavom loptu i ona mu pada na ruku te domaćin zarađuje kazneni udarac. U 92. minuti izveo ga je Ćurić i donio produžetke.

U dodatnih 30 minuta domaćin je bio dosta bolji i opasniji, ali do gola nije došao pa su odlučivali jedanaesterci. Tu je bio dovoljan samo jedan trenutak neopreznosti kod Šibenčana, Batarelov loš udarac obranio je Čović, a kako su svi ostali na obje strane zabili, Slaven Belupo prolazi dalje.