EHF Europska liga, skupina C, 2. kolo, 26.10.2021, 18:45 h
Nexe Našice 39:31 IK Sävehof
IK Sävehof

Sjajni Našičani do još jedne velike pobjede, Šveđani visoko poraženi

Mihaela Bradovski • utorak, 26.10.2021.

Rukometaši Nexea nastavljaju s odličnim igrama u Europskoj ligi. Nakon što su u prvom kolu u gostima upisali pobjedu protiv Aixa, u drugom kolu su pregazili u Našicama švedski Savehof...

Pobjeda u Francuskoj nije bila slučajna, Nexe ove sezone izgleda vrlo ozbiljno. Pokazao je to i protiv Bjerringbro/Silkeborga u zadnjoj rundi kvalifikacija, pa protiv Aixa, a sada i protiv Savehofa koji možda nema zvučna imena, ali švedske klubove ne treba podcijeniti.

Posebno u drugom poluvremenu Našičani su bili raspoloženi, tu su zabili čak 21 gol, igrali su brzo i efikasno te na kraju visoko slavili 39:31.

U prvom dijelu bili su također bolji protivnik, a u završnici poluvremena uspjeli su se malo odvojiti i na odmor odnijeti vodstvo 18:15.

Držao se Savehof na tom zaostatku u prvih desetak minuta drugog dijela, a onda kreće serija Nexea 5:0 koju su predvodili Jelinić i Moslavac, a okrunio ju je golom Moreno Car sa svoje polovice.

Hrvatski predstavnik pobjegao je na 29:21 i bilo je jasno da će na kraju slaviti. Šveđani su pokušavali ostati na jednoznamenkastom zaostatku, u jednom trenutku spustili su se na minus pet, ali završnica je opet pripala domaćinu koji je otišao na konačnih plus osam.

Car je skupio 11 obrana, šest manje od kombiniranog broja obrana gostujućih vratara, no svejedno to nije pomoglo Savehofu.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Halil Jaganjac s devet golova i pet asistencija, sedam je dodao Marin Jelinić, a pet Mario Tomić.

Kod poraženih 11 golova zabio je Rune Schröder, sedam Alexander Westby, a pet Sebastian Karlsson.