Vodeni sportovi

Barceloneta ipak prejaka, Jadran bez iznenađenja na startu

Mihaela Bradovski • utorak, 26.10.2021.

Krenula je grupna faza vaterpolske Lige prvaka, a u prvom kolu splitski Jadran gostovao je kod Barcelonete i upisao je poraz 11:6...

Vrlo snažna Barceloneta bila je prejaka za Jadran i očekivano je upisala pobjedu. Sve je praktički riješeno u prvom poluvremenu, domaćin se već tu odvojio, a Jadran nije imao snage za povratak.

Teško je Jadran dolazio do pogodaka, polovicu je postigao s centarske pozicije preko Antonija Duževića dok je doprinos ostalih bio slabiji.

Od četvrte minute kada je Felipe Perrone doveo Barcelonetu do prednosti 1:0, Jadran je bio u zaostatku. Na kraju prve četvrtine taj minus je bio još uvijek prihvatljivih 3:1, ali druga dionica bila je ključna.

U drugoj četvrtini Jadran je ostao bez gola, Barceloneta je zabila četiri i na poluvrijeme je odnijela vodstvo 7:2.

Na ulasku u drugo poluvrijeme Luka Bukić i Dužević postižu dva vezana gola za smanjenje na 7:4, imao je Jadran napad i za minus dva, ali Harkov nije nadmudrio Aguirrea i Barceloneta je ponovno počela zabijati, odvojila se na veliku razliku i samo se čekao kraj.

Liga prvaka, prvo kolo:
Barceloneta - Jadran 11:6 (Alvaro Granados 3, Miguel De Toro 1, Marc Larumbe 4, Oscar Asensio 1, Felipe Perrone 2 / Jerko Marinić Kragić 1, Marino Čagalj 1, Luka Bukić 1, Antonio Dužević 3)