Kup Hrvatske, osmina finala, 27.10.2021, 15:30 h
Rudar Labin 2:3 Istra 1961
Istra 1961

Istra preokretom u zadnjih 20 minuta izbacila labinski Rudar

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.10.2021.

Istra 1961 spriječila je iznenađenje i u zadnjih 20 minuta preokretom slavila u Labinu 3:2. Domaći Rudar predstavio se u odličnom izdanju, ali ipak nije izdržao...

Istra 1961 još je jedan sudionik četvrtfinala SuperSport Hrvatskog kupa. U Labinu je bila bolja od domaćeg Rudara s 3:2 i tako je izborila prolaz dalje.

Krenulo je odlično za goste. Istra je poveća već u šestoj minuti kada je Dion Drena Beljo odlično reagirao nakon ubačene lopte s desne strane.

Istra nije uspjela iskoristiti taj rani šok i rezultatski dotući domaćina što se na kraju moglo i osvetiti.

Rudar se vratio u 33. minuti kada je Stepčić centrirao iz kornera, a Licul glavom zabio za 1:1.

U drugom poluvremenu rani šok za prvoligaša. U 52. minuti Boucaux je sjajno opalio izvana i donio Rudaru vodstvo 2:1.

U zadnjih 20 minuta Istra je ipak uspjela izboriti prolaz. Raspoloženi Beljo u 70. minuti krasno je pogodio iz okreta da bi u 76. minuti Serderov postavio konačnih 3:2.

Teško izboren prolaz pulskog prvoligaša, ali to je iz ovog susreta i bilo najvažnije.