Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Luka Pajić, Patrik Kolarić
Lukas Kačavenda 72'
Lokomotiva

Lokosi preživjeli i Varaždin te izborili nastup u četvrtfinalu

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.10.2021.

Nakon teškog posla i prolaska kroz ušicu igle protiv Dugopolja na startu, Lokomotiva je i u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa imala dosta težak dvoboj protiv Varaždina. Uspješno ga je odradila i slavila s 3:2...

Andris Jesus Herrera Salgado
46'
14
Karlo Lusavec
46'
15
Stjepan Igrec
76'
19
Leon Belcar
85'
24
Filip Mekić
85'
Silvijo Čabraja

Jako zanimljiv dvoboj u Varaždinu gdje je domaćin bio potpuno ravnopravan Lokosima i prijetio je do samog kraja susreta. Ipak, Lokomotiva je uspjela doći do pobjede 3:2 i izboriti mjesto u četvrtfinalu.

Lokosi su vrlo rano poveli, već u šestoj minuti Hoxha je odlično ubacio s lijeve strane nakon ukradene lopte, tamo je natrčao Aliyu i poslao loptu u mrežu te imao i bliski susret s vratnicom, ali oporavio se iako je izgledalo vrlo nezgodno.

Varaždinci nisu dobro izgledali u toj početnoj fazi, imali su dosta problema u predaji lopte, ali u 22. minuti ipak su se uspjeli vratiti u utakmicu.

Dosuđen je slobodni udarac koji je izveo Postonjski, lopta dolazi do Stolnika koji vara Nevistića i poravnava na 1:1.

Nije se dugo čekalo na novo vodstvo Lokosa. U 27. minuti dosuđen je kazneni udarac nakon što je Stolnik srušio Aliyua, a Pivarić ga pretvara u pogodak.

Na odmor se otišlo s tih 2:1 za Lokomotivu koja je bila bolja taman za taj jedan pogodak.

Na početku drugog dijela Varaždin je stigao do novog poravnanja. Dosuđen je novi kazneni udarac nakon što je De Haas srušio Šegu, a Postonjski je precizan i poravnava.

Varaždin je vrlo brzo došao do prilike za preokret. Šego je napravio sjajan posao u iznošenju lopte, pronašao je Vuka koji daje loptu na drugu stranu za samog Herreru, ali on sa 16 metara ne zabija.

Domaćin je bolje ušao u drugi dio, nastavio je prijetiti, ali nije mogao do pogotka za razliku od Lokomotive koja je u 73. minuti pokazala kako se zabija. Pred golom je bio Lukas Kačavenda, odlično se izborio za prostor i pogodio za 3:2.

Do kraja susreta Lokomotiva je kontrolirala igru i nije dopustila Varaždinu veliki pritisak i neke čiste prilike.