HT Prva liga, 14. kolo, 31.10.2021, 15:00 h, Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš' u Koprivnici

Matej Kačan • nedjelja, 31.10.2021.

15. kolo HT Prve lige donijelo je veliko iznenađenje. Slaven Belupo je dočekao prvu pobjedu jošod prvog kola te je s 3:2 nadvisio Hajduk kojem je ovo četvrta utakmica bez pobjede u nizu...

Ne naziru se bolji dani za Hajduk po pitanju rezultata, dok su za Slaven napokon stigli. Bijeli su u zlatnim dresovima gostovali u Koprivnici, ali su poraženi od Slaven Belupa koji je stigao do druge pobjede, prve nakon prvog kola i slavlja nad Dinamom.

Već u drugoj minuti je sve krenulo nizbrdo za Hajduk, Marin Laušić je doveo domaćina u vodstvo nakon što je Krstanović prebacio dugu loptu Zapati koji je asistirao strijelcu.

Hajduk je nakon pogotka dominirao i stizao je u posljednju trećinu, ali nije stvarao prave prilike. Uglavnom je gostujuća momčad pokušavala ubačajima s bokova preko Melnjaka i Lovrencsicsa koje su domaći lako čistili.

Slaven je zato pokušavao iz kontre, a do poluvremena je uspio i udvostručiti vodstvo. Laušić je opet igrao ključnu ulogu s Krstanovićem, nakon osvojene lopte je driblao po desnoj strani i poslao je povratnu loptu na peterac gdje je Krstanović poslao loptu u mrežu bez većih problema.

Jens Gustafsson nije mijenjao na poluvremenu i drugi dio je krenuo uspavankom, a utakmica se potpuno otvorila u 66. minuti kad je Hajduk napokon smanjio. Ubačaj s desne strane je spustio Katić za Livaju.

Desetka Hajduka majstorski je nosila Zirduma na leđima te se tako okrenula, primila loptu i poslala istu iza leđa Čovića za 2:1.

Hajduk je potom krenuo po izjednačenje i pogodak za bod, a blizu je stigao u 75. minuti kad se Biuk oslobodio sjajnim potezom i u priliku gura Livaju kojem Čović brani sjajan udarac iskosa, a Biuk nije odbijanac uspio poslati u mrežu.

Uslijed napada Hajduka je sjevnula kontra Slavena i treći gol u 83. Mlinarić je osvojio loptu i gurnuo Boseca na desnu stranu, ovaj nakon proboja vraća povratnu Mlinariću koji puca, a lopta od bloka i stative ide u mrežu,

No, samo tri minute kasnije Hajduk opet smanjuje preko Biuka koji je odbijenu loptu primio s lijeve strane iskosa te je pucao desnom i sjajno pogodio suprotni kut.

To je za završnicu opet značilo da Hajduk kreće po izjednačenje, a ono je moglo doći u drugoj minutni nadoknade. Biuk je ubacio, a Diamantakos je zabio uz prekršaj u napadu jer je prije primanja lopte odgurnuo stopera.

Hajduk do kraja nije došao do boda i pritisak na Šveđaninu je sve veći jer trojac na vrhu bježi šest bodova. Slaven je ovom pobjedom došao do desetog boda i sad ima tri viška u odnosu na Dragovoljac. Bijeli u sljedećem kolu dočekuju Dragovoljac, dok Slaven kod kuće igra s Goricom.