EP U-21 2023., kvalifikacije, skupina A, 5. kolo, 11.11.2021, 18:00 h, Pula, Aldo Drosina
Suci: Ishmael Barbara (Malta)
Hrvatska (U21)
Roko Šimić 38'
Jurica Pršir 62'
2:0(1:0) Estonija (U21)

Mladi Vatreni nastavili stopostotan niz glatkom pobjedom protiv Estonije

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.11.2021.

Hrvatska nije zakazala protiv Estonije i unatoč malo promiješanoj postavi, uspješno je odradila posao. Slavila je 2:0 i pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila pod znak pitanja...

Antonio Marin
64'
17
Marin Laušić
64'
20
Dion Drena Beljo
76'
10
Toni Fruk
76'
Kevor Palumets
58'
13
Marko Lipp
58'
18
Markkus Seppik
80'
3
Kristoffer Lepik
80'
Sander Post

Hrvatska je nastavila niz pobjeda u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo do 21 godine. Estonija očekivano nije predstavljala poseban problem i Hrvatska je rutinski slavila.

Neki standardni članovi prvih 11 ovaj put nisu startali iz raznih razloga, ali Estonija nije predstavljala poseban problem dok je Hrvatska bila očekivano opasnija.

Već u petoj minuti Marin Baturina sve je napravio sam, dobro pucao, ali umjesto mreže zatresla se vratnica.

U 38. minuti Hrvatska je povela. Pršir je pucao s 18 metara i pogodio vratnicu, lopta se odbila do Šimića koji lakoćom pogađa praznu mrežu.

I u drugom dijelu Hrvatska je bila bolji protivnik i blizu novog pogotka došla je u 57. minuti kada je ponovno Šimić bio u odličnoj situaciji, ali pogodio je vratnicu.

U 62. minuti Hrvatska je stigla do drugog pogotka. Jurica Pršir sjajno je potegnuo s 20 metara, lopta je otišla u gornji kut i Hrvatska je povećala prednost.

Do kraja susreta bilo je još prilika, ali Hrvatska nije uspjela povećati prednost i zadovoljila se s ovih 2:0.